Już po raz czwarty Północna Izba Gospodarcza zorganizowała na Wałach Chrobrego Wielką Galę. Jak co roku w imprezie wzięli udział przedsiębiorcy – członkowie izby. Byli też politycy, głównie radni miasta, ale i województwa. Posłów i senatorów nie było widać. Obficie stawili się urzędnicy, także z województwa, na czele z marszałkiem Władysławem Husejką, a także liczna reprezentacja Szczecina, z prezydentem Piotrem Krzystkiem na czele. Powodem było ogłoszenie wyników w konkursie gospodarczym Szczecina. Wśród gości pojawił się m.in. Leszek Miller, były premier, który zasiadł przy stoliku razem z Mirosławem Sobczykiem, szefem drukarni Zapol i wydawcą nowej książki Millera, oraz byłym szefem sejmiku Michałem Łuczakiem. Jak zwykle nie zabrakło dziennikarzy, naukowców, prawników, a także artystów. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. Gwiazdą był zespół Bajm, a w roli konferansjera pojawił się Piotr Bałtroczyk. W menu pojawiły się zarówno przysmaki kuchni śródziemnomorskiej – vitello tonato (plastry z cielęciny) czy sałatki z mozarellą – jak i polskiej. Nowością tegorocznej gali była wydana specjalnie z tej okazji gazeta „Wielka Gala News”. Nasza redakcja była patronem imprezy. br







