- Reklama -
CLOCHEE BANER PODMIEN

Kobieco w Filharmonii

Strona głównaNewsyKulturaKobieco w Filharmonii

Musisz przeczytać

– Reklama –

baner_prestiz_400x400px

 

W ramach miesiąca kobiet w Filharmonii, czyli corocznego cyklu FilHERmonia, pojawią się dwie niezwykłe artystki: Jess Gillam – znakomita brytyjska saksofonistka, która jako najmłodsza solistka w historii wystąpiła podczas prestiżowego festiwalu BBC Proms w Londynie i jako jedyna saksofonistka podpisała kontrakt z prestiżową wytwórnią Decca Records. Oprócz niej na filharmonicznej scenie pojawi się Agata Zając – jedna z najbardziej utalentowanych dyrygentek młodego pokolenia (rocznik 1995), która zdążyła już prowadzić takie zespoły jak chociażby Athens Philharmonia Orchestra (podczas tournée zespołu w Chinach), a także wiele renomowanych orkiestr w Polsce, jak chociażby Toruńską Orkiestrę Symfoniczną czy Filharmonię Opolską. W programie koncertu „Simfonietta na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz, „Koncert na trzy saksofony i orkiestrę” brytyjskiej kompozytorki Barbary Thompson oraz „Symfonią nr 3 a-moll Szkocka” Feliksxa Mendelssohna- Bartholdy’ego.

Szczecin, Filharmonia, 20 października godz. 19

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

– Reklama –

clochee1000x100

Podobne artykuły

Aktualny numer

- Reklama-
baner_prestiz_400x400px

Musisz przeczytać