Było artystycznie, offowo i na luzie. Mowa o inauguracji nowego miejsca na kulturalnej mapie Szczecina. Nazywa sie KAFEKultura, a swoja siedzibę ma w Willi Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Pomysł powstał z inicjatywy Rafała Bajeny ze Stowarzyszenia Twórców i Producentów Sztuki. W trzydniowym maratonie, który zainicjował działalność klubokawiarni wzięło udział blisko 40 twórców, którzy utożsamiają się ze Szczecinem. Co było w programie? Pokazy filmów, instalacji, grafik, a także występy – szczecińskiej wokalistki Jony Ardyn czy nowofalowego zespołu „Mizeria”. Zwieńczeniem całości była wystawa fotografii zainspirowanej latami 20’ I 30’ zatytułowanej „Rafał Bajena i jego dziewczęta”, gdzie w rolę modelek wcieliły się szczecinianki m.in. Aneta Dolega, Panna Lu, Monika Petryczko.
- Reklama -







