Makijaż idealny

Wyraziste i symetryczne brwi, podkreślone oczy, idealna czerwień wargowa to cechy, którymi chciałaby się poszczycić pewnie każda kobieta niezależnie od wieku. A co wtedy, gdy natura nie obdarzyła nas tak, jakbyśmy tego chciały? Co, gdy nie potrafimy wykonać perfekcyjnego makijażu, który podkreśliłby nasze atuty, nie lubimy się malować lub po prostu nie mamy na to czasu? Odpowiedzią może być profesjonalnie wykonany makijaż permanentny brwi, ust czy pigmentacja powiek.

Autor

Prestiż

Gabinetów kosmetycznych, w których możemy wykonać taki zabieg jest coraz więcej, więc znalezienie odpowiedniego miejsca może okazać się sporym wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę przy tym wyborze? Odpowiedzi na to pytanie szukamy u linergistek z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – Alicji Kijowskiej i Pauliny Pers, które są założycielkami pierwszej w Polsce profesjonalnej akademii tworzenia makijażu permanentnego oraz współwłaścicielkami Kliniki Piękna Dermoclub, gdzie powstają makijaże na najwyższym poziomie.

Coraz więcej kobiet, ale i mężczyzn korzysta z usług gabinetów zajmujących się mikropigmentacją. Jak rozpoznać, że trafiliśmy w ręce profesjonalisty?

Alicja Kijowska: Zawsze powtarzam, że profesjonalizm linergisty składa się z dwóch aspektów: rzemiosła i artyzmu. Pierwszy to odpowiednia technika, ale i bezpieczeństwo oraz higiena pracy. Warunki pracy, a także jakość sprzętu i materiałów to kwestie, na które powinno się zwracać uwagę.

Zdecydowanie, ale czy zwykły laik będzie w stanie to sam ocenić?

A.K.: To linergistka powinna mieć wiedzę z tego zakresu i jej zadaniem jest zapewnienie klienta o standardzie swojej pracy. W naszym gabinecie pracujemy na wysokiej klasy urządzeniach. Tak samo jest z wyborem pigmentów, które muszą być przebadane, bezpieczne i stabilne (maksymalnie przewidywalne w skórze). Wiemy, że przekłada się to na efekt naszej pracy, a co za tym idzie – na zadowolenie naszych klientów. Tego samego uczymy też naszych kursantów podczas zajęć teoretycznych i praktycznych w Akademii Kijowska&Pers.

Możemy sprawdzić w takim razie, czy w danym gabinecie korzysta się z bezpiecznych produktów i certyfikowanych urządzeń,
ale co z faktycznymi umiejętnościami linergisty?

Paulina Pers: To też możemy wcześniej ocenić, oglądając czyjeś prace na żywo lub chociaż w formie zdjęć. Jest to częściowo wspomniany wcześniej aspekt artystyczny. Profesjonalny linergista dąży do coraz lepszych efektów swoich prac i stale rozwija swoje umiejętności. My zawsze staramy się każdy przypadek analizować indywidualnie i dostosowywać metodę pod względem konkretnego zestawu cech klientki oraz jej oczekiwań.

A.K.: Z pewnością w tej branży nie można stać w miejscu. Trzeba nadążać za unowocześnianiem technologii. Maszyny do mikropigmentacji dają dziś zupełnie inne możliwości pracy, niż to było nawet kilka lat temu. Nie królują już przerysowane formy – czarne, mocno zapigmentowane kreski zamiast brwi czy okonturowane usta.

W takim razie jaki jest obecny trend w makijażu permanentnym? 

P.P.: Obecnie makijaż permanentny powinien być dużo subtelniejszy. Może być wyrazisty, ale nie powinien być przerysowany i stanowić osobnego elementu graficznego na twarzy.

A.K.: Zdecydowanie staramy się, by prace, które powstają w Dermoclubie, bez względu na to, przez kogo konkretnie i jaką metodą zostały wykonane, wpisywały się w jedno hasło: naśladownictwo natury. Nie pigmentuje się już tak mocno i głęboko jak kiedyś, a perfekcyjnie wykonany makijaż permanentny może być nawet nierozpoznawalny
na pierwszy rzut oka. 

Który zabieg jest najpopularniejszy i czy mogą panie szczególnie polecić jakąś konkretną metodę?

P.P.: Najczęściej wykonywanym zabiegiem mikropigmentacji jest makijaż permanentny brwi, jednak nie powinno się tutaj wskazywać jednej uniwersalnej metody dla wszystkich. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Czasem wystarczy tylko pudrowo musnąć pigmentem w naturalnym łuku brwiowym, by uzyskać zadowalający efekt, a w innym przypadku może być wymagana duża korekta asymetrii czy samego kształtu brwi.

A.K.: Dobrze dobrana metoda pigmentacji pomaga wydobyć atuty oraz zakamuflować mankamenty urody. Pomimo dużego wachlarza technik pigmentacji, które możemy zaproponować naszym klientkom, staramy się cały czas szukać nowych rozwiązań i metod. Wraz z naszym personelem szkolimy się u najlepszych masterów światowego formatu, a przy okazji przekazujemy wiedzę dalej, wyznaczając nowe drogi i trendy w dziedzinie PMU.

– Polecamy Dermoclub – Klinikę Piękna, gdzie poza różnymi zabiegami kosmetyki estetycznej i leczniczej można wykonać bezpiecznie i profesjonalnie m.in. makijaż permanentny brwi, powiek czy ust – podsumowują Alicja Kijowska i Paulina Pers.

Prestiż  
Kwiecień 2017