Buty z charakterem

Mokre i szare ulice miast mogą być znowu pełne kolorów i elegancji, od kiedy szczecińska marka obuwia Liebre Style pokazała swoją nową kolekcję butów.

Autor

Izabela Marecka

– Żadne warunki pogodowe nie powinny powstrzymać nas przed wyrażaniem własnego stylu, dlatego do naszych butów wybraliśmy niezwykle odporne podeszwy – mówią Elena Gasulla i Israel Lopez, założyciele Liebre Style. – Chcieliśmy, aby nasza kolekcja zimowa nawiązywała do barw sezonu, dlatego zastosowaliśmy ciemniejsze kolory, takie jak ciemnozielona sosna, brąz lub burgund, a mimo tego w naszych projektach wciąż można się doszukać żywych akcentów, które przypomną nam o jaśniejszych dniach. Tekstylia do tej kolekcji jak zwykle starannie wybraliśmy podczas naszych podróży po Azji, gdzie odwiedziliśmy tradycyjne targi. Uwielbiamy indyjskie bawełny, mongolskie hafty i jedwabny aksamit z Szanghaju – dodają. 

Marka Liebre Style powstała w sierpniu 2017 roku. Hiszpanka i Meksykanin z powodzeniem rozwijają swoją firmę. Otworzyli sklep internetowy, a także rozpoczęli współpracę z butikami w Szczecinie (Atelier Mody Kasia Hubińska), Warszawie (TFH Koncept), Berlinie (Rauch und Groen) i Finlandii (Saarni GB). Obecnie pracują nad dalszym nawiązywaniem kontaktów ze sklepami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Skandynawii, a niedawno skontaktowała się z nimi linia lotnicza Wizz Air, chcąc zaprezentować obuwie w magazynie pokładowym. Czego możemy się spodziewać w 2018 roku? – Poszerzymy ofertę o pięknie zaprojektowane skórzane buty dla kobiet i mężczyzn oraz takie akcesoria, jak paski, torebki czy portmonetki. W lutym wybieramy się do Włoch w poszukiwaniu odpowiednich rzemieślników, którym z pełnym zaufaniem będziemy mogli powierzyć stworzenie kolekcji dodatków. Natomiast nasze buty będą nadal produkowane w Portugalii – mówią projektanci.