Bo wielkość ma znaczenie

Jest tematem rozmów, westchnień, zainteresowań i marzeń. Chociaż nie jest zbyt ładny, przyciąga wzrok i myśli. Jest najczulszą częścią ciała u facetów, przedłużeniem ich męskości. Jego średnia długość w stanie erekcji to 15-17 cm, a właśnie wielkość ma tu znaczenie.

Penisa można wydłużyć i pogrubić w sposób bezpieczny i trwały. Coraz więcej panów, którym doskwiera jego rozmiar, decyduje się na ten właśnie zabieg.

Mały, ale wariat.

Chociaż o męskich problemach i częściach ciała nie mówi się tak często jak o dolegliwościach kobiet, to nie znaczy, że one nie istnieją. Powiększanie piersi i plastyka damskich narządów płciowych jest czymś naturalnym. W przypadku za małego przyrodzenia u mężczyzn temat owiany jest tajemnicą. Nie wolno o nim głośno mówić, bo to wstyd. Każdy przecież powinien być wyposażony niczym Eros! I choć, ani oczekiwania społeczne, a tym bardziej większości kobiet takie nie są, to kompleks małego przyrodzenia istnieje.

- Zarówno panie jak i panowie cierpią z powodu kompleksów, tylko u kobiet mówi się o tym dużo częściej. Wśród mężczyzn największym problemem, często rzutującym na życie osobiste jest sprawa małego penisa. Spotykam coraz więcej pacjentów, którzy szukają sposobów na zmianę tej sytuacji i decydują się na zabiegi chirurgiczne – mówi doktor Michał Piotrowiak, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

Oprócz obniżonej samooceny i złego samopoczucia u panów skromniej obdarzonych przez naturę występują także problemy w nawiązywaniu kontaktów. Niestety nie mówi się o tym głośno, bo facet musi być silny i męski, a penis w stałej gotowości do akcji. O wielkości członka żartuje się już w szatniach po W-F-ie, a o tym, czy jego rozmiar zadowoli partnerkę lub partnera zaczynają myśleć już nastolatkowie.

Pomocna dłoń chirurga

Przypominamy, że prącie to część ciała, podobnie jak stopa albo nos – u każdego będzie miało inny rozmiar. Jeśli jednak wielkość członka, to nie efekt zimna, z pomocą przychodzi dzisiejsza medycyna. Sposobów na powiększenie penisa jest kilka, a jeden z nich to zabieg chirurgiczny. Dzięki niemu członek może zostać wydłużony, pogrubiony lub wydłużony z jednoczesnym pogrubieniem. 

- Efekty przedłużenia są trwałe, do osiągnięcia ich nie używamy implantów więc pacjenci nie odczuwają obecności żadnego ciała obcego. Od razu uspokajam, penis w pełni zachowuje swoje funkcje seksualne, a po wygojeniu współżycie jest możliwe w wyższym wymiarze komfortu psychicznego – tłumaczy doktor Michał Piotrowiak, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1–1,5 godziny. Pacjent musi pozostać w klinice zaledwie jeden dzień, więc powrót do życia codziennego jest bardzo szybki. Szwy są w pełni wchłanialne, jednak na chwile uniesień i ocenę efektów przez oboje partnerów trzeba poczekać 8 tygodni od zabiegu. 

Niezależnie od tego czy wielkość męskiego przyrodzenia jest wystarczająca czy też nie, paniom przypominamy, żeby nie używały słów „penis” i „mały” w jednym zdaniu, nawet w żartach.Panom natomiast, że warto szukać rozwiązań, które poprawiają samoocenę i zwiększają komfort życia, szczególnie seksualnego. Tutaj z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Lek. Michał Piotrowiak:

Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej

„Zdrowe podejście w mojej profesji to podstawa. Przyjdź porozmawiać, może to wystarczy, żeby uświadomić sobie, że szkoda czasu na kompleksy”