Do serca przytul psa...

...Weź na kolana kota – to nasz cykl, w którym przedstawiamy znanych i lubianych szczecinian z ich ukochanymi czworonogami. Ich historie będą czasem wesołe, a czasem wyciskające łzy z oczu. Bo jak wiadomo – życie pisze najlepsze scenariusze.

Autor

Inga Elerowska

Kasia i Maciek Kazubowie – para, której raczej nie trzeba przedstawiać. Duet na scenie (Jackpot), duet w życiu. Jest jednak w ich życiu jeszcze jeden duet, o którym wam opowiemy.

Tao to psiak, który został adoptowany. Już za czasów szczenięcych był tak ruchliwy, że zrobienie mu zdjęcia było nie lada wyczynem. Tak mu zostało do dziś. Energia go rozsadza. Biorąc pod uwagę, że w jego drzewie genealogicznym (jakże bogatym!) pojawia się terier – nie powinno to nikogo dziwić. Mieszanka psa myśliwskiego, psa stróżującego oraz psa….swata! Jak został swatem? Skonsumował skarpetkę Maćka, który po raz pierwszy przenocował u Kasi. Przecież w jednej nie wyjdzie. Maciek ma na to swoją teorię. Według niego, Tao został do tego namówiony przez Kasię. A że w zamian za ten hultajski wybryk miał obiecaną siostrę, to się zgodził. Siostra Holly (geneza imienia pochodzi od filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. Ta pożarta skarpeta na śniadanie… ‑jak nam się to wszystko składa w całość!) to koteczka, która również pochodzi z adopcji. Nie została wybrana spośród wielu kotków, które czekały na nowy dom. To ona wybrała ich. Wdrapała się na ramię Kasi, rozłożyła się tam, gotowa do podróży. I tak została młodszą siostrą Tao. A że duety w tej rodzinie funkcjonują bez zakłóceń, tak też jest i w tym wypadku.

Na koniec informacja – ciekawostka i niech ona będzie puentą tej historii.   Duet Jackpot swój pierwszy koncert zagrał dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tytuł koncertu „Do serca przytul psa”. Jakieś pytania?....

Kasiu, Maćku dokończcie zdanie:
W zwierzętach cenię… miłość, szczerość, bezinteresowność
Od zwierząt uczę się… miłości
Zwierzaki wnoszą do mojego życia…  radość i ruch
Pies czy kot… Kot… pies, nie.. nie wiem… odmawiam odpowiedzi!

Prestiż  
Kwiecień 2018