Stać Cię na BMW

Szczeciński dealer BMW Bońkowscy promuje nową ofertę finansowania swoich aut, rozpoczął ekspansję na województwo lubuskie, uważnie obserwuje potrzeby klienta.  Promuje ekologię, będąc liderem w sprzedaży samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Szerokie portofolio produktowe i największa ilość premier w 2019 roku pośród marek premium, czyni BMW technologicznym potentatem. Jednym z najważniejszych samochodów, najbardziej innowacyjnym w 2019 roku  dla Dealera BMW Bońkowscy jest nowe BMW serii 3. O tym wszystkim w rozmowie z Pawłem Ząbkiem, dyrektorem ds. sprzedaży w BMW Bońkowscy.

Autor

Dariusz Staniewski

Jakie stawiacie sobie Państwo wyzwania w nowym roku?

Nadrzędnym celem jest pokazanie szerszemu gronu klientów korzystnej oferty sprzedaży naszych samochodów zarówno nowych, jak i 2-3 letnich używanych dostępnych z pełną gwarancją. Wiele osób decyduje się obecnie  na zakup aut używanych poza autoryzowaną siecią dealerską , nie mając świadomości, że bardzo często w naszym salonie  mogą kupić pojazdy w specjalnej formie finansowania, która w finalnym rozrachunku będzie dużo korzystniejsza niż koszt np. importu prywatnego. W ubiegłym roku, na rynku, zostało zarejestrowanych  ponad  milion używanych aut importowanych z Europy zachodniej. Wiele osób, które mogły by być naszymi potencjalnymi  klientami myśli, że  zakup samochodu nowego lub używanego u autoryzowanego dealera BMW Bońkowscy jest czymś niedostępnym. A to nieprawda. Od paru lat proponujemy bardzo dobre rozwiązania – mamy nowoczesne  formy finansowania zakupu nowych i używanych, samochodów.  Każdego dnia wraz z zespołem profesjonalnych doradców sprzedażowych   udowadniamy  klientom, że mogą zakupić dynamiczny, bezpieczny, innowacyjny pojazd płacąc za podstawowe modele wybranych pojazdów nie więcej niż 1,3 - 1,5 tysiąca złotych. Czyli mówiąc wprost – stać go na zakup samochodu w naszym delerstwie. Edukowanie oraz spełniania potrzeb naszych klientów to jest generalnie jeden z głównych kierunków naszej działalności. 

Od paru lat dostępna jest w polskim ustawodawstwie forma leasingu konsumenckiego. Na czym polega?

Polega to na tym, że osoba, która ma stałe miesięczne dochody i nie prowadzi działalności gospodarczej, tylko jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę,  może skorzystać z nowoczesnej  formy leasingu. Jeszcze trzy, cztery lata temu było to niemożliwe. Dla klientów indywidualnych mamy więc ofertę auta z niską ratą i wysokim wykupem. Nie zapominamy też o sektorze biznesowym – przede wszystkim  małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzisiaj stanowi on około 90 procent naszych klientów.  W skład tego sektora wchodzą także pewne grupy zawodowe np. lekarze, prawnicy, inżynierowie, marynarze  czy nauczyciele akademiccy. Bardzo nam zależy abyśmy mogli ciężko pracującym każdego dnia przedsiębiorcom zapewnić najwyższy poziom obsługi. Dostosowujemy się do nich i szukamy najlepszych rozwiązań zarówno w sferze doboru samego pojazdu, jak i zapewnienia optymalnego miesięcznego kosztu użytkowania pojazdu. 

Dzięki temu BMW Bońkowscy jest gotowy zapewnić samochód dla każdego klienta.

To prawda. BMW oraz marka MINI z roku na rok ma w swoim portfolio coraz większą ofertę samochodów. Kilkanaście lat temu to było parę modeli, które generalnie postrzegane były jako niedostępne dla średnio zarabiającego Polaka. Traktowano je jako dobro luksusowe. Od kilku lat jednak BMW prowadzi nową strategię zwiększania oferty produkowanych modeli. Dzięki temu możemy je w różny sposób pozycjonować. Nasze nowe i najbardziej innowacyjne obecnie na rynku BMW serii 3 może śmiało konkurować  cenowo z podobnymi wielkościowo pojazdami marek wolumenowych,  czyli autami, które są w segmencie średniej klasy najbardziej popularnej na rynku polskim.  Mamy porównywalną cenę, dajemy dużo lepszą jakość, komfort, większy prestiż.  Z drugiej strony mamy szeroka gamę samochodów luksusowych, których wartość katalogowa jest powyżej 285 tys.  Czujemy się bardzo mocni w tym segmencie. 

Naszym mottem jest każdego dnia spełnianie najbardziej wysublimowanych oczekiwań naszych klientów i przez to jesteśmy odbierani jako najlepszy dealer reprezentujący marki premium w regionie.

Już niedługo BMW Bońkowscy otwierają kolejny salon w województwie lubuskim. 

To dla nas bardzo istotny region. Ze względów strategicznych jak i struktury klientów. Przeprowadziliśmy badania tamtejszego rynku, jego potencjału, postrzegania naszej marki, zainteresowania naszymi samochodami. Dzięki temu wiemy, że w bliskiej przyszłości będziemy nadawać tempo sprzedaży pozostałym uczestnikom segmentu premium. Ten rynek chce, aby zaistniała na nim nasza marka.  W porównaniu do sąsiednich regionów działa tam trochę mniej firm, ale mają za to bardzo unikatowy i innowacyjny charakter. Znalazły one pewne interesujące nisze, są kooperantami najlepszych przedsiębiorstw, opracowują m.in. rożnego rodzaju podzespoły dla wielu partnerów z Europy Zachodniej i Skandynawii. I na tym polega wyjątkowość tego regionu, z naszej perspektywy. Wiemy,  że podjęliśmy dobrą decyzję biznesową wchodząc na ten runek i będziemy mocno na nim działać. W kwietniu otwieramy nasze przedstawicielstwo  w Gorzowie Wielkopolskim. Będzie to salon sprzedaży pojazdów nowych i używanych BMW który będzie  wyposażony w pełnowymiarowy serwis. Będzie to jeden z najnowocześniejszych  obiektów w Polsce. Liczymy więc na bardzo dobry odzew klientów i dobre wyniki sprzedaży.

A czym BMW Bońkowscy chcą zaskoczyć w najbliższym czasie swoich klientów w Szczecinie i regionie?

Na pewno jednym z takich elementów jest elektromobilność. To już jest popularne hasło, a będzie coraz popularniejsze. Od ponad roku działa nasza stację ładowania samochodów elektrycznych w jednej z galerii handlowych w Szczecinie.  Ale chcemy już niedługo rozszerzyć dostępność punktów ładowania takich aut na terenie miasta. BMW w ciągu najbliższych miesięcy zwiększy portfolio samochodów elektrycznych i samochodów hybrydowych. Pojawią się nowe modele. Jest głośno na temat zmian legislacyjnych jakie mają dotyczyć samochodów elektrycznych w Polsce, szczególnie chodzi o propozycje wprowadzenia specjalnych dopłat do takich aut. Mają one wynosić 36 tysięcy złotych brutto dla małych firm i 150 tys. złotych dla samorządów terytorialnych.

To będzie znaczne dofinansowanie. Jeżeli zapowiadane dopłaty zostaną wprowadzone, będą jednymi z najwyższych w Europie. Liczę na to, że to w znaczący sposób spowoduje wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych i hybrydowych.  Drugi element naszej strategii na najbliższe miesiące, to propagowanie niskiej raty za samochód dla klienta indywidualnego i biznesowego. Czyli jeszcze raz – może mieć swoje wymarzone auto. To trend znany już w Europie Zachodniej – samochód należy użytkować a nie posiadać. To dla nas bardzo istotne. I w tych kierunkach chcemy podążać.

O tym, że sprzedaż samochodów elektrycznych będzie rosła może świadczyć chociażby jedna z ubiegłorocznych transakcji BMW Bońkowscy.

Sprzedaliśmy Lasom Państwowym 16 aut elektrycznych BMWi3. Widać więc wyraźnie w którym kierunku to zmierza. Nowe przepisy spowodują także nałożenie na samorządy obowiązku budowy stacji ładowania aut elektrycznych. To także zmieni trend na rynku. Myślę, że potencjalni nabywcy takich samochodów na razie czekają na zmianę przepisów i wejście dopłat. To taki kolejny okres wyczekiwania. Znamy już takie zjawiska w branży motoryzacyjnej. Podobnie było np. przy homologacjach na samochody ciężarowe. czy też przy zmianie przepisów leasingowych. Myślę jednak, że ten rok zakończy się wzrostami sprzedaży aut elektrycznych i hybrydowych. Ale nie zapominamy także o klientach, którzy nadal preferują tradycyjne rozwiązania. Jesteśmy świeżo po premierze nowego modelu serii 3. Limuzyna siódmej generacji serii BMW, samochód z segmentu aut dostępnych dla szerokiego grona nabywców. To najpopularniejsza limuzyna biznesowa w Europie Zachodniej. W Polsce jeszcze nie. Ale liczymy na to, że przełom nastąpi w najbliższych miesiącach. Jesteśmy przekonani, że polscy klienci coraz chętniej będą zamieniać samochody klas popularnych na BMW i Mini. To jest nasz cel. Chcemy realizując nasze strategie, nadawać tempo w sprzedaży pojazdów i usług serwisowych  wśród autoryzowanych delerów samochodowych w regionie zachodniopomorskim i lubuskim.

 

Prestiż  
Kwiecień 2019