Akcja – jesienne odmłodzenie Niestety tegoroczne

Niestety tegoroczne lato dawno już za nami, a przed nami szare, ponure jesienne dni. Krótkie dni, brak słońca – to powody naszego przygnębienia i chandry. Może to najlepszy czas, aby zrobić coś dla siebie, zatroszczyć się o własną skórę. Jesień jest bardzo dobrym momentem na rozpoczęcie zabiegów, nie tylko dlatego, że słońce świeci mniej intensywnie, ale też dlatego, że po lecie ujawniają się defekty, które wymagają zastosowania bardziej inwazyjnych metod, a także wymagają czasu, na ogół potrzebna jest seria zabiegów, a na to trzeba poświęcić więcej czasu.

Autor

Piotr Zawodny

Wszelkie oznaki starzenia się można dostrzec w pierwszej kolejności na twarzy, choć nie wolno zapominać o szyi, dekolcie i dłoniach. Podczas lata nasza skóra narażona jest na wiele negatywnych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, wiatr czy słona woda. Takie okoliczności wpływają bardzo negatywnie na skórę, która staję się wysuszona, pojawiają się zmarszczki, a po pięknej opaleniźnie pozostają jedynie przebarwienia.

– Przebarwienia powstają w wyniku nadmiernej produkcji melaniny w komórkach skóry, hiperpigmentacją powoduje powstawanie płaskich, ciemnych plam o różnorodnej wielkości i zabarwieniu. W celu leczenia zmian stosuje się preparaty o działaniu złuszczającym, rozjaśniającym i hamującym melanogenezę. W przypadku plam głębiej umiejscowionych konieczne będzie zastosowanie bardziej inwazyjnych metod laserowych – doradza dr Piotr Zawodny z Kliniki Zawodny.

W naszej klinice bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi z użyciem urządzeń IPL i klasycznych laserów. Jednak w wielu przypadkach uzyskane efekty mogą być niewystarczające. Dziś, dzięki najnowocześniejszym osiągnięciom w dziedzinie laseroterapii, możemy skutecznie i szybko uporać się z problemem przebarwień. To właśnie technologia pikosekundowa wyznaczyła nową erę w dziedzinie laseroterapii. Po raz pierwszyw sprzęcie medycznym zastosowano unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Rozbijanie barwnika na pył i pobudzanie skóry do naturalnej odbudowy to możliwości laserów pikosekundowych, które pozwalają na skuteczną walkę z przebarwieniami i melasmą. Nadmierne nagromadzenie melaniny w jednym miejscu może pojawiać się między innymi w wyniku opalania lub starzenia się skóry. Nasza klinika jako jedna z nielicznych w Europie może pochwalić się posiadaniem dwóch najlepszych laserów pikosekundowych na świecie PicoSure by Cynosure i Enlightena III by Cutera. Dzięki tak unikalnym sprzętom i naszemu doświadczeniu w laseroterapii jesteśmy w stanie usunąć przebarwienia wszelkiego typu. Doskonale sprawdzają się zarówno w zabiegach na twarz, ciało jak też dłonie. Są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Selektywne działanie na barwnik i ultrakrótki impuls energii sprawiają, że podrażnienia pozabiegowe są zminimalizowane. Dzięki temu również zabieg jest mniej bolesny i pozwala szybko powrócić do codziennych planów.

W celu odmłodzenia skóry najlepszą alternatywą do zabiegów chirurgicznych, będzie zastosowanie lasera frakcyjnego. Nowością na światowym rynku medycyny estetycznej są lasery frakcyjne pikosekundowe. Charakterystyczne krótkie impulsy pikosekundowe powodują zmiany fotomechaniczne w skórze. Takie oddziaływanie powoduje 3-5 krotnie większe zagęszczenie skóry i znacznie przyspiesza proces gojenia do jednego dnia w porównaniu do 7-dniowego gojenia po tradycyjnej laseroterapii. Wywołane działaniem lasera mikrouszkodzenia powodują samoistną, naturalną, trwałą poprawę stanu skóry poprzez regenerację kolagenu, następującą stopniowo przez okres kilku miesięcy po zabiegu. W naszej klinice mamy do dyspozycji aż 7 laserów frakcyjnych, co pozwala nam na indywidualne podejście do problemu każdego pacjenta oraz tworzenie autorskich procedur łączonych.

Idealnym uzupełnieniem terapii laserowych są świetnie sprawdzające się zabiegi mezoterapii, które przywrócą prawidłowy stopień nawilżenia. Do mezoterapii stosujemy preparaty z kwasem hialuronowym, czystym bądź wzbogacone o hydroksyapatyt wapnia, który dodatkowo stymuluje komórki do produkcji kolagenu, elastyny i endogennego kwasu hialuronowego. Alternatywą dla kwasu może być osocze bogatopłytkowe lub mezoterapia z czynnikami wzrostu. Skoncentrowane Czynniki Wzrostu ( CGF – C oncentrated G rowth F actors) t o n ajnowsza m odyfikacja terapii osoczem bogatopłytkowym w medycynie regeneracyjnej, wykorzystująca nowatorski i kilkuetapowy proces przetwarzania krwi w separatorze komórkowym. Rezultatem jest zwiększenie objętości oraz wzrost elastyczności i zagęszczenie skóry.

Prestiż  
Kwiecień 2019