Strefa zdrowej wiedzy

Strefa 3L – Long Life Lounge Szczecin, to skrojony na miarę XXI wieku klub treningowy, w którym można poćwiczyć pod okiem trenera, korzystając z nowoczesnych, wykorzystujących współczesne technologie, urządzeń. To także miejsce spotkań, w którym dowiemy się jak poprzez trening, dietę, aktywny tryb życia, poprawić swoje zdrowie i żyć długo oraz szczęśliwie. 

Autor

Aneta Dolega

– Strefa Wiedzy 3L to cykl spotkań organizowanych w naszym klubie związanych z aktywnością fizyczną, zdrowiem, metodami poprawy własnej sprawności – mówi Angelika Tomaszewska, menager klubu.

– Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin, które zajmują się poprawą jakości naszego życia pod kątem zdrowotnym. W spotkaniach mogą uczestniczyć nie tylko nasi klubowicze, mile widziane są także osoby z zewnątrz.

Spotkania i wykłady organizowane są kilka razy w miesiącu i prowadzą je m.in. dietetycy, fizjoterapeuci i trenerzy personalni. To skarbnica praktycznej wiedzy na tematy związane ze zdrowiem, kondycją fizyczną i urodą. Cykl spotkań w ramach Strefa Wiedzy 3L zainaugurował wykład „Dieta odchudza”, który poprowadziła dietetyk Paulina Szczęsna. Tematy, które zostały poruszone to podaż i deficyt kilokalorii, wydatek energetyczny, rozkład makroskładników i suplementacja. Na koniec coś, co dobrze podsumowało całe spotkanie, czyli jak się odżywiać, aby cieszyć się dobrą sylwetką. 

Kolejne spotkanie w ramach Strefy Wiedzy 3L zostało poświęcone bardzo ważnemu problemowi, który często dotyka osoby ćwiczące – wadom postawy podczas treningu. Wraz ze wzrostem popularności na aktywność fizyczną wzrosła świadomość własnego ciała. Wiele osób poprzez tryb życia jaki prowadzi, boryka się z wadami postawy a źle dobrany i poprowadzony trening tylko je pogłębia. Fizjoterapeuta Marcin Borucki wytłumaczył uczestnikom wykładu jak ważnym elementem naszego ciała jest układ kostny i dlaczego należy o niego szczególnie dbać. Opowiedział o najczęstszych wadach postawy, jak je u siebie rozpoznać i jak sobie z nimi radzić. Pokazał także przykładowe ćwiczenia, które można wykorzystać, by sobie pomóc, także w domowych warunkach.

Każdy trening powinien zawierać w sobie ćwiczenia rozciągające. To bardzo ważne dla naszego ciała i mięśni i niestety kolejny aspekt o którym często zapominamy ćwicząc, a którego brak może negatywnie wpłynąć na naszą formę fizyczną. Podczas kolejnego spotkania w Strefie 3L trener personalny dał kilka cennych i praktycznych rad związanych z rozciąganiem się. Wytłumaczył dlaczego warto to robić i kiedy, pokazał kilka sposobów rozciągania i następnie przećwiczył je z użyciem mat i przyrządów wspólnie z uczestnikami spotkania. 

Strefa 3L oprócz tego, że dba o zdrowie i kondycję, postanowiła też zadbać o piękno zewnętrzne swoich klientów. Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, a także profesjonalny dobór kosmetyków były tematem spotkania z Karoliną Grzegorczyk i Adrianną Mączyńską, przedstawicielkami firmy Arbonne, która tworzy naturalne, oparte na roślinnych składnikach, ekologiczne i wegańskie kosmetyki. Wszystkiego można było wypróbować na własnej skórze.

Na miejscu w klubie może także kupić zdrowe posiłki od Kukuła Healthy Food. To catering dietetyczny dla wymagających. Zbilansowana, oparta na zdrowych i świeżych składnikach dieta pudełkowa. Wszystkie posiłki, które przypominają wykwintne dania, zawierają odpowiednio dobrane proporcje składników odżywczych i dopasowane są do celu diety. Znajdą tu coś dla siebie osoby dbające o wygląd, odchudzające się, bezglutenowcy, wegetarianie i osoby mające problemy z tarczycą. Dania układają i przygotowują specjaliści zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia. Oczywiście dieta ta jest nie tylko bardzo zdrowa, ale też smaczna. Oprócz jedzenia w Strefie 3L można dostać suplementy, które na miejscu dobiorą trenerzy personalni.

Strefa 3L to zdecydowanie więcej niż klub fitness czy siłownia. To miejsce gdzie dba się o nasze zdrowie i kondycję fizyczną a także o urodę całościowo. Można spędzić tu praktycznie cały dzień, w przyjemnym otoczeniu po opieką specjalistów.  – Na każde wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc w recepcji klubu lub telefonicznie. Każdy gość otrzymuje prezent m.in. na trening wprowadzający Milon – dodaje Angelika Tomaszewska. 

–  Celem tych spotkań jest nie tylko edukacja z zakresu zdrowego ryby życia, ale zmotywowanie innych do jeszcze większego działania, tak by zdrowe nawyki weszły nam w krew i stały się codziennością. O wszystkich wydarzeniach i działalności Strefy 3L można dowiedzieć się między innymi z naszego profilu na Facebooku, a także w aktualnościach na stronie www. Warto tu zaglądać, bo u nas cały czas coś się dzieje! 

 
Polecamy: „Suplementy i zioła. Czy warto je stosować?” – spotkanie z Pauliną Szczęsną, 17 kwietnia o godzinie 17:00, w klubie Strefa 3L

Prestiż  
Kwiecień 2019