Wiosenna metamorfoza w Atelier Fryzjerstwa

Wiosna to czas zmian i moment, w którym wiele osób myśli o odświeżeniu fryzury. Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z Małgorzatą Dulębą-Niełacną, właścicielką Atelier Fryzjerstwa, która od lat realizuje nawet najbardziej odważne marzenia klientów. 

Autor

Karolina Wysocka

Niedawno salon zmienił miejsce. Jak się Pani pracuje w nowym lokum? 

Zmiany niosą zawsze wiele dobrego. Nowe miejsce jest w centrum Szczecina, na ul. Wielkopolskiej. Czuje się tutaj bardziej swobodnie. Większa przestrzeń, duże okna i wpadające przez nie promienie słoneczne powodują, że codzienna praca staje się przyjemniejsza niż dotychczas.  

Co jeszcze zmieniło się w atelier, oprócz nowego adresu? 

Za największą zmianą uważam to, iż moja ciężka praca została doceniona przez markę Biolage. Atelier zostało jednym z pięciu ambasadorów tej marki w Polsce. Wszystko, dzięki odpowiedzialnemu podejściu
do biznesu, trosce o jakość usług i środowisko, stosowaniu eko-praktyk w miejscu pracy oraz dbałości o wizerunek zgodny z wartościami produktów Biolage.

Właśnie, jesteście jednym z kilku salonów fryzjerskich w Polsce, które pracują na ekologicznych kosmetykach. Jakie to produkty i co mają w składzie? 

Jako BIO Salon, pracujemy na produktach zawierających składniki pochodzenia naturalnego (od 70% – 100%), posiadające do 99% biodegradowalne formuły (wegańskie). W środku znajdują się surfaktanty na bazie roślin (aby oczyścić pasma), środki zagęszczające pochodzenia naturalnego (do zwiększenia objętości) i emolienty pochodzenia naturalnego (dla poprawy kondycji włosów).

Jakie usługi salonu cieszą się obecnie największym zainteresowaniem?

Na pewno koloryzacja włosów produktami bez zbędnych czynników chemicznych, strzyżenie nożyczkami na gorąco oraz przeróżne zabiegi pielęgnacyjne bio, keratynowe i ochronne.

Druga z wymienionych przez panią usług, czyli strzyżenie na gorąco, jest jednym ze znaków rozpoznawczych atelier. Na czym polega ta metoda? 

Tradycyjne strzyżenie pozostawia końcówki włosów nieuszczelnione. Otwarte końcówki są przyczyną nadmiernej utraty wilgoci. Prowadzi to do rozdwajania się włosów, pozbawia je ochrony przed dalszymi uszkodzeniami. Strzyżenie nożyczkami Thermo-Cut oznacza, że ostrza nożyczek są gorące. Wysoka temperatura uszczelnia końcówkę każdego włosa w czasie strzyżenia. Włos nie traci naturalnej wilgotności, ani substancji natłuszczających, przez co skutecznie powraca do stanu naturalnego. Efekty widoczne są już od pierwszego strzyżenia. Wszystkim serdecznie polecam tą metodę.

Co można znaleźć w aktualnych fryzjerskich trendach? 

Wiosna to czas zmian, metamorfozy, przebudzenia i jestem już na to przygotowana. Często zmiany dotyczą koloru włosów. W 2019 na podium będą kolory tęczy, tzw. unicorn hair. Prócz tego, morelowy, a także czerń, no i wreszcie rude – połączone z kawą! A tak na spokojnie, to dużą popularnością cieszą się włosy przedłużane Hairtalk Extensions. To wiodąca metoda przedłużania oraz zagęszczania włosów. Dzięki bezpiecznej aplikacji, dodatkowe pasma nie niszczą własnych włosów i pozwalają cieszyć się wymarzoną fryzurą.

Dziękuję za rozmowę.

 

Prestiż  
Kwiecień 2019