Wielki koncert na 100-lecie PKO BP

Koncert z udziałem polskich gwiazd, sala wypełniona po brzegi osobistościami i niezwykła okazja.
W maju PKO Bank Polski świętował w szczecińskiej filharmonii jubileusz 100-lecia działalności.
Przed stu laty, 7 lutego 1919 roku, Józef Piłsudski podpisał dekret
o powołaniu Pocztowej Kasy Oszczędności, której kontynuatorem jest dzisiaj obecny PKO Bank Polski. Instytucja początkowo miała zorganizować w Polsce system gromadzenia oszczędności, niezbędnych do odbudowy kraju po latach zaborów i zniszczeniach pierwszej wojny światowej. Zadanie to zrealizowała z powodzeniem, a później zaczęła brać udział w ważnych dla państwa inwestycjach.
W 1929 roku powołano spółkę akcyjną Polska Kasa Opieki, by ułatwić rozsianym po świecie polskim emigrantom przekazywanie oszczędności do kraju. Natomiast w dwudziestoleciu wymyślono hasło reklamowe „Pewność i zaufanie”, na którym PKO przez kolejne pokolenia budowało siłę marki, wiarygodność oraz relacje z klientami. W 1966 roku wymyślono charakterystyczne logo – świnkę, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków graficznych w kraju. Przez ten czas polski bank zrósł się nierozerwalnie z krajową gospodarką. Dziś wchodzi w drugie stulecie działalności jako bezdyskusyjny lider swojej branży i najcenniejsza spółka na warszawskiej giełdzie. Obecnie ma aktywa warte ponad 300 mld zł oraz blisko 10 mln klientów. W ostatniej dekadzie kluczowym motorem rozwoju uczynił innowacje i nowoczesne technologie, dzięki nim z sukcesem przyspiesza cyfryzację kraju, wspierając rozwój Polski.
W Szczecinie z okazji jubileuszu banku odbyło się niezwykłe muzyczne wydarzenie. PKO Bank Polski zorganizował wspaniały koncert dla swoich klientów, przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnych władz. Uroczystość otworzył Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, a gospodarzami wydarzenia byli Tomasz Cemel, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej oraz Przemysław Marchwicki, Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego. Na scenie szczecińskiej filharmonii wystąpiło wielu wybitnych polskich artystów.
Popis swoich umiejętności wokalnych dali m.in. Edyta Górniak, Beata Kozidrak, Igor Herbut, Kuba Badach, Sebastian Riedel, Krzysztof Cugowski, Natalia Szroeder i Sławomir Uniatowski. Muzycy stworzyli niezwykłe duety, zabierając gości w podróż przez melodie minionego stulecia. Na scenie akompaniowała im orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Koncert prowadził Maciej Kurzajewski. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono gości, którzy po koncercie udali się na uroczysty bankiet, trwający do późnej nocy. Koncerty jubileuszowe odbywają się w całym kraju.