Cudowna jak kobieta

Autor

Aneta Dolega

„Wonder Women” to projekt szczecińskiej fotograf Ewy Bernaś, o kobietach z kobietami w roli głównej. Do projektu zaprosiła wyjątkowe panie.

– To kobiety, które mnie czymś urzekły. Nie chodzi tu tylko o urodę, wiek, ale o spojrzenie, gesty, to, czym się zajmują, co je fascynuje – wyjaśnia autorka projektu. –  Dziewczyny na tych fotografiach nie są retuszowane lub retusz jest tak delikatny, że nie zabiera charakteru twarzy. Chciałam, aby mój projekt rozwijał się w tę stronę, gdzie kobiety fotografowane nie wstydzą się wieku, fałdki, zmarszczki, a wręcz przeciwnie – fałdka wydaje się seksi, a zmarszczka podkreśla charakter. Jeśli przyjrzycie się fotografiom z Marilyn Monroe, zobaczycie, że nie jest na nich idealna. Na niektórych zdjęciach widać większy brzuszek, grubą rękę, fałdki itp., ale jej blask na tych zdjęciach jest taki, że nie zwracamy na to uwagi. Ostatnio jedna z marek odzieżowych, zaprezentowała stroje na modelkach u których widać rozstępy, cellulitis, a mimo to kobiety te wyglądają pięknie i prawdziwie.

Projekt Ewy nadal trwa. My wybraliśmy zdjęcie, którego bohaterką jest współpracująca z Prestiżem wizażystka Agnieszka Ogrodniczak.

 

foto: Ewa Bernaś

MUA: Agnieszka Ogrodniczak - IMAGO

modelka: Agnieszka Ogrodniczak

miejsce sesji: Studio Fotograficzne Minosfera 

 
 

Prestiż  
Czerwiec 2019