Szybki i bezbolesny przeszczep włosów

Utrata włosów to powszechny problem i dotyczy wielu z nas, bez względu na płeć. Polacy są jednym z najbardziej łysiejących narodów świata. Co więcej, wypadanie włosów, wysokie czoło, zakola lub przerzedzenia należą obok otyłości do największych kompleksów mężczyzn w naszym kraju. Na szczęście można temu zaradzić. Jedynym, w pełni skutecznym sposobem na poradzenie sobie z łysieniem jest transplantacja włosów.

Autor

Karolina Wysocka

W Polsce rynek przeszczepów dopiero się rozwija, a same zabiegi są bardzo drogie. 

Coraz więcej osób szuka więc innych rozwiązań. Niskie ceny w stosunku do wysokiej jakości i krótki czas oczekiwania sprawiają, że popularność zdobywa transplantacja włosów w Turcji. W tym kraju testowano nowe metody przeszczepów zanim pojawiły się one w Europie i Stanach Zjednoczonych, a w samym Stambule jest ponad 300 klinik, które się tym zajmują. Jednak jak znaleźć najlepsze miejsce na przeprowadzenie zabiegu? Najlepiej z pomocą polskiego pośrednika. Ciekawą ofertę ma firma Medhair. 

Stambuł – mekka osób z problemem łysienia 

Właściciele firmy przez 12 miesięcy sprawdzali rynek na całym świecie, by znaleźć optymalne miejsce do przeprowadzenia zabiegu. Impulsem do tego był kłopot z łysieniem jednego z nich. Kiedy już znaleźli odpowiednie miejsce, a zabieg zakończył się sukcesem, postanowili pomagać innym mężczyznom z podobnym problemem. Tak powstał Medhair.

Okazało się, że optymalnym miejscem na zabieg jest Stambuł, czyli jedno z głównych centrów transplantacji włosów na świecie. Co roku turecką stolicę odwiedza ponad 100 tysięcy pacjentów, których przyciągają niskie ceny przeszczepu,
a także doświadczenie i precyzja tamtejszych specjalistów, którzy dzięki wysokiej popularności zabiegów oraz wąskiej specjalizacji perfekcyjne opanowali tę procedurę. 

Właściciele Medhair wybrali pięć najlepszych klinik, w których transplantacje wykonywane są na najwyższym poziomie i ostatecznie podjęli współpracę z renomowaną kliniką doktora Ilkera Apayadina. Jest to chirurg plastyczny, który specjalizuje się w dwóch najpopularniejszych metodach transplantacji włosów: FUE oraz FUT. Pomógł ponad 8 tysiącom pacjentów na całym świecie, w tym wielu znanym osobistościom.

Transplantacja all inclusive – z Polski do Turcji 

Cena do 70% niższa w porównaniu do polskich klinik, umiejętności, doświadczenie, doskonałe wyposażenie klinik i szpitali w Stambule sprawiają, że coraz więcej osób rozważa skorzystanie z zabiegu w Turcji. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak podejść do tego tematu. Boją się obcego kraju i bariery językowej. W tym momencie z pomocą przychodzi Medhair, który oferuje kompleksowy pakiet usług. Cały wyjazd jest koordynowany przez polską firmę. Najważniejsze jest to, że wszystko zostało stworzone na własnych doświadczeniach właścicieli Medhair, dzięki czemu pacjenci nie są pozostawiani sobie, a od początku do końca procesu transplantacji, prowadzeni krok po kroku. W skład usługi firmy wchodzą m.in.: konsultacja online razem z wyceną oraz wyborem odpowiedniej metody przeszczepu, przelot w dwie strony z większości lotnisk w Polsce i Europie, transfery w Turcji, pobyt w hotelu czterogwiazdkowym, zabieg transplantacji w renomowanym ośrodku, kuracja PRP, kontrola medyczna, opieka tłumacza na terenie Stambułu, a także kontakt z klientem po przeszczepie. Medhair oferuje dwa pakiety – standard oraz premium. W drugim przypadku doktor Ilker uczestniczy osobiście we wszystkich fazach zabiegu. Bardzo ważne jest też to, że obecnie zabiegi przeszczepu w Turcji odbywają się jedynie w szpitalach, dzięki temu zapewniony jest nadzór medyczny i wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, cena podawana w ofercie firmy to koszt finalny, nie ulega zmianie. Zabieg można też spłacić na raty, przy skorzystaniu z systemu finansowania usług medycznych MediRaty.

Wyjazd zaplanowany od A do Z – przejrzysta organizacja

A jak wygląda sam proces? Na stronie www Medhair można znaleźć szczegółowe informacje, opisujące procedurę transplantacji z obsługą polskiej firmy. Pierwszy krok to wypełnienie formularza online. Następnie zespół Medhair przesyła zdjęcia do kliniki i w ciągu 48 godzin klient dostaje szczegółową ofertę oraz wyniki konsultacji, po czym ustalany jest dogodny termin podpisywania umowy oraz rezerwowany lot do Stambułu. Czas trwania procesu wraz z przelotami trwa trzy dni, zabieg wykonuje się od 8 do 12 godzin przy znieczuleniu miejscowym, a ostateczny efekt osiąga się w ciągu 8-14 miesięcy. Transplantację w nowoczesnym ośrodku medycznym wykonuje doświadczony zespół specjalistów. 

Na etapie konsultacji doktor Ilker Apaydin, z którym współpracuje polska firma, wybiera odpowiednią, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta metodę transplantacji. Może to być FUT, FUE lub połączenie obu technik. Pierwsza z nich, która często jest wykonywana w połączeniu z FUE, jest podstawowym sposobem przeszczepu w chirurgii odtwórczej włosów. Technika ta polecana jest pacjentom, u których ilość obszaru dawczego jest niewystarczająca, by pokryć zaawansowany ubytek włosów. Metoda pozostawia pojedynczą bliznę, ale przy obecnych metodach chirurgicznych, ledwie widoczną. Druga technika, czyli FUE, polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych włosów z okolicy dawczej, pozostawiając obszar dawczy bez blizn. Obecnie jest najczęściej wybieraną metodą transplantacji włosów. Po wybraniu metody
i zabiegu przeszczepu, wykonywana jest kuracja PRP (terapia osoczem bogatopłytkowym). Stosuje się ją w celu przyspieszenia gojenia się ran oraz pobudzenia wzrostu włosów. Rekonwalescencja po transplantacji trwa około dwóch tygodni. Pierwsze efekty widać tuż po zabiegu, ale na końcowy efekt trzeba poczekać około roku. 

Kompleksowa opieka 

Medhair zapewnia przejrzysty proces organizacji wyjazdu, jasną i czytelną strukturę cen usług, a także pomoc oraz wsparcie na każdym etapie procesu transplantacji. Klienci otrzymują pełne, rzetelne informacje. Poznają cały proces zabiegu i przeciwskazania, a później instrukcje, jak postępować po przeszczepie. Kontakt z polską firmą nie urywa się na etapie skończenia transplantacji, po niej pacjent dostaje dokładne pisemne zalecenia, gdzie wszystko jest wyjaśnione krok po kroku, np. co się będzie działo, jak myć głowę, jakie lekarstwa przyjmować oraz jak o siebie dbać. Jeśli klient zauważy niepokojące objawy, cały czas jest możliwy kontakt z lekarzem poprzez konsultanta MedHair.

Mimo, że jest to ciągle nowość na polskim runku, to stwarza nowe możliwości dla polskich mężczyzn. Może warto wysłać zdjęcia na bezpłatną konsultację i zrobić pierwszy krok ku rozwiązaniu problemu łysienia.

Na koniec warto zaznaczyć, że z oferty firmy korzystają nie tylko klienci z Polski, ale też z innych krajów, w tym Anglii.

 

Prestiż  
Czerwiec 2019