Na weekend do Międzyzdrojów

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to znane przysłowie, ostatnio stało się niezwykle na czasie. Wszyscy wokół namawiają, żeby spędzać wakacje w Polsce i odkrywać dotąd nieznane dla siebie „perełki” turystyczne, znajdujące się w najbliższej okolicy. W naszym regionie znajdziemy ich wiele. Jedną z nich są nadmorskie Międzyzdroje, gdzie można odpocząć z całą rodziną i przenocować chociażby w Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje. To legendarny hotel znajdujący się tuż przy plaży i Promenadzie Gwiazd.

Autor

Prestiż

Międzyzdroje w sezonie tętnią życiem, a jesienią, kiedy życie zaczyna zwalniać, robi się tutaj jeszcze bardziej malowniczo. Warto zaplanować choćby weekendowy wypad nad morze, żeby przedłużyć sobie wakacje i nabrać energii przed nadchodzącymi zimnymi miesiącami. Wprawdzie pogoda bywa kapryśna, to w Międzyzdrojach nie będziemy się nudzić. Co można w takim razie robić w tym słynnym kurorcie poza spacerami po plaży? 

Po pierwsze, można zwiedzać okolice na rowerze i odkryć piękno Wolińskiego Parku Narodowego. Międzyzdroje są na trasie rowerowej Velo Baltica, która biegnie prawie do Ustki. Wprawdzie niektóre fragmenty ścieżki są jeszcze w budowie, ale miejsc do jeżdżenia nie brakuje. W Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje bez problemu wypożyczymy rowery, wraz z fotelikami i przyczepkami dla dzieci. Warto wybrać się również nad Jezioro Turkusowe w Wapnicy, którego kolor wody przypomina wody tropikalne.

Po drugie, w Międzyzdrojach jest wspaniałe Oceanarium, gdzie najmłodsi poznają różnorodnych mieszkańców mórz, zaprezentowanych na czterech wystawach tematycznych. To jedno z niewielu tego typu miejsc w Polsce. Oceanarium znajduje się niedaleko molo, przy głównym ryneczku, można więc wizytę połączyć ze spacerem po samym centrum kurortu. Na końcu molo cumuje m.in. statek Wikingów, z którym można zabrać się na 45-minutowy rejs po Zatoce Pomorskiej. Możesz również wybrać się na dłuższą morską wyprawę do cesarskich, niemieckich kurortów.

Po trzecie, nocując w Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje nie musimy się martwić praktycznie o nic. Hotel jest obiektem przyjaznym rodzinie, więc podróżując np. z niemowlakiem nie musimy się martwić o łóżeczko, wanienkę, krzesełko do karmienia, podgrzewacz do butelek i inne tego typu sprzęty. Przedszkolaki z pewnością spędzą długie godziny na salce zabaw Captain Nemo i baseniku wewnętrznym, a starsze dzieci – w dużym basenie, skąd można wyjść od razu na plażę. Dorośli mogą skorzystać ze strefy saun i zrelaksować się na masażu. A potem wszyscy razem mogą pójść na kawę i oryginalny tort Sachera do hotelowej Cafe Vienna albo pyszny obiad do restauracji On Deck. Jeżeli pogoda dopisze, można zasiąść na tarasie z widokiem na morze, a przy niepogodzie – w oszklonej restauracji, z której także widać plażę. Co więcej – każdy z pokoi ma swój balkon i … widok na morze. Vienna House jest również przyjazny zwierzętom. Co ważne: za pobyt można zapłacić bonem turystycznym i zdobyć zniżkę na kolejne odwiedziny w hotelu.

Po czwarte, do Międzyzdrojów ze Szczecina jest tylko nieco ponad godzina drogi, więc wybierając się na weekend zaoszczędzimy sporo czasu, który możemy przeznaczyć na relaks i zwiedzanie. Należy tylko pamiętać o zarezerwowaniu miejsca parkingowego.

Prestiż  
Wrzesień 2020