Panna na wydmach

Nadmorski, letni pejzaż. Nowy projekt fotograficzny współpracującej od kilku lat z Prestiżem (m.in. cover z polskimi gwiazdami show biznesu promujący książkę „Dosięgnąć gwiazd”) wizażystki Agaty Maxellon zabiera nas na malownicze bałtyckie wydmy. Główną bohaterką tej sesji, do której zdjęcia zrobił Sławek Pińczuk, jest polska top modelka Anna Piszczałka. 

Autor

Aneta Dolega

 – Z Anią współpracowałam wcześniej przy kilku projektach, m.in. podczas sesji dla Maćka Muszyńskiego i jego MIMA Bags gdzie robiłam jej afroloki. Wielokrotnie też ją malowałam na gale i różnego rodzaju okazje. Przez ten czas się zżyłyśmy, tak że nasza znajomość przeszła na życie prywatne, a także rozwinęła się bardziej zawodowo: zaczęłyśmy organizować szkolenia z wizerunku – opowiada Agata – Sytuacja związana z pandemią miała wpływ na temat sesji. Więcej czasu spędzamy na łonie natury, zaczęliśmy doceniać piękno otaczającej nas przyrody. Postanowiłam to wykorzystać, a także obecność Ani, która mnie w tym czasie odwiedziła w Szczecinie.

Top modelka, znana bardziej z sesji high fashion i ekstrawaganckiego wizerunku, tutaj została pokazana na przekór tego, z czym ją kojarzy świat mody.  Na zdjęciach jest zwiewna, subtelna i w stylu boho. – Zawsze jestem stylizowana na vampa, mocne makijaże i taki sam styl. Sesja w stylu boho jest dla mnie nowością, ale nie w życiu prywatnym – śmieje się Ania. – Prywatnie jestem osobą, która kocha przyrodę. Każdą wolną chwilę spędzam w lesie, jeżdżę w góry. Udział w typ projekcie sprawił mi ogromną radość – dodaje.

Agata Maxellon zebrała grono znakomitych twórców, z którymi już wcześniej współpracowała. Stroje to dzieło projektantki Dominki Kujawy, zdjęcia zrobił Sławek Pińczuk, włosami zajęła się Patrycja Durka, natomiast ozdoby kwiatowe to dzieło florystki Moniki Dłużyk-Marciniak. W projekcie pojawiła się także designerska torba MIMA bags. 

foto: Sylwester Pińczuk / wizaż, stylizacje, produkcja sesji: Agata Maxellon / włosy: Patrycja Durka / stroje: Dominika Kujawa / model: Marcel Maxellon

 

Prestiż  
Wrzesień 2020