Szczeciński finał Polskiej Ligi Jeździeckiej

To będzie wielkie wydarzenie dla zachodniopomorskiego środowiska jeździeckiego. W ostatni weekend września w Warniku pod Szczecinem zostaną rozegrane najważniejsze, finałowe konkursy Polskiej Ligi Jeździeckiej roku 2020. Koordynację tegorocznej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej oraz organizację rozgrywek finałowych powierzono szczecińskiej spółce VLN Adamus.

Autor

Dariusz Staniewski

Polska Liga Jeździecka to utworzony przez Polski Związek Jeździecki system rozgrywek ligowych w skokach przez przeszkody. Jego głównym celem jest zdynamizowanie rywalizacji w tej dziedzinie sportu na arenie krajowej. Co roku zmagania w ramach PLJ można oglądać w najlepszych ośrodkach jeździeckich w Polsce. Podczas zawodów o najwyższe noty zabiegają setki wybitnych jeźdźców i najlepszych koni sportowych. Niesamowita atmosfera, wspaniała oprawa oraz rekordowe frekwencje na trybunach, pokazują jak ważnym i zasadnym krokiem było wpisanie w kalendarz zawodów tej klasy wydarzenia. 

Zgodnie z ideą Polska Liga Jeździecka ma nie tylko pomóc stworzyć najlepsze zawody rangi ZO w Polsce, ale przede wszystkim ma spopularyzować tą dyscyplinę sportową. Organizatorzy poszczególnych rozgrywek mają szansę dotrzeć do szerokiej grupy fanów jeździectwa i zawodników, od młodzieży po doświadczonych zawodników. 

Koordynację tegorocznej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej oraz organizację rozgrywek finałowych powierzono spółce VLN Adamus. Zarządza ona  Akademią Jeździecką Verso La Natura, która położona jest w podszczecińskiej, malowniczej wsi Warnik. 

– Organizacja finałów Polskiej Ligi Jeździeckiej to niepowtarzalna okazja do promocji naszego ośrodka i regionu oraz możliwość sprawdzenia się jako organizatorzy takiego wydarzenia. Jesteśmy stosunkowo młodym ośrodkiem, ale myślimy o stworzeniu u nas wyjątkowego cyklu zawodów, które staną się wizytówką nie tylko dla nas samych i województwa, ale i dla Polski. Obecnie intensywnie pracujemy nad infrastrukturą ośrodka i przykładamy wagę do wszystkich detali, aby wszyscy uczestnicy zawodów czuli się u nas komfortowo i swobodnie. Zawody rozpisaliśmy na 4 dni, aby każdy miał czas złapać oddech i się odpowiednio zregenerować. Wierzymy, że spokojniejsze tempo konkursów przełoży się na jeszcze wyższy poziom startów. Wszystkim zależy na najlepszych wynikach, musimy pamiętać, że zawodnicy w zawodach finałowych grają o łączną pulę nagród 284 800 zł, z czego aż 100 000 zł wynosi pula w konkursie Grand Prix rozgrywanego jako memoriał Henryka Adamusa – założyciela i wieloletniego prezesa szczecińskiej spółki Adamus S.A. – stwierdził Bartosz Adamus, organizator finału Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Polska Liga Jeździecka to nie tylko zawody sportowe. To także wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat do niecodziennych spotkań i niekończących się rozmów na tle sportowych zmagań. To przestrzeń dla biznesu, marketingu relacyjnego i promocji polskiego jeździectwa. W tym roku, mimo trudności związanych z sytuacją epidemiologiczną, pozyskaliśmy niesamowite grono sponsorów, firmy: Adamus S.A, Koschem, Andrewex, Wittchen, Bentley Warszawa, Clip Group, Wechta, Torpol, Karkut, Equi Fashion, Villa Bravo Międzyzdroje Agro-Pol czy Equipe Italy. Dzięki właśnie ich wsparciu możliwa jest organizacja tego przedsięwzięcia na tak wysokim poziomie. 

Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej rozegrany zostanie w ciągu 4 dni, w terminie 24-27 września 2020 roku w Warniku pod Szczecinem. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne impreza będzie miała charakter zamknięty. Zmagania finałowe za to będzie można obejrzeć w transmisji na żywo na stronie www.plj.pzj.pl.

 

 

Prestiż  
Wrzesień 2020