Dzień dobry, 

Panie Doktorze, coraz częściej słyszę o zabiegach łączonych z wykorzystaniem osocza, szczególnie w przypadku laseroterapii.
Nie do końca rozumiem, skąd takie propozycje i co może „wnieść” osocze do zabiegu. Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie. 

Magdalena S.

Pani Magdaleno,

rzeczywiście często łączymy zabiegi laserowe, szczególnie te z wykorzystaniem laserów frakcyjnych z osoczem bogatopłytkowym. Osocze jest to naturalny preparat, który  silnie stymuluje tkanki. Dla jego uzyskania, pobieramy krew pacjenta do specjalnych probówek, odwirowujemy ją w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza w którym pozostają płytki krwi. Osocze bogatopłytkowe od lat stosowane jest w gojeniu ran, odbudowie i regeneracji tkanek. Stymuluje ono komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Jednocześnie przyspiesza ono gojenie po zabiegu, wpływa na rewitalizację, wygładzenie

i ujednolicenie koloru skóry, dodatkowo zwiększając jej napięcie oraz gęstość. Reasumując, decydując się na zabiegi z wykorzystaniem osocza, możemy spodziewać się lepszych efektów, mniejszego obrzęku, szybszego gojenia i znacznie skróconego okresu rekonwalescencji. Zbliża się jesień, więc warto pomyśleć o zabiegach laserowych z osoczem, jeśli dokuczają nam blizny, rozstępy, przebarwienia, nierówności na skórze, zmarszczki. Terapia ta wpływa korzystnie również na zagęszczenie, napięcie i przebudowę skóry. W przypadku zaplanowania konkonkretnego zabiegu zawsze rekomenduję indywidualną konsultację z lekarzem lub kosmetologiem.

Pozdrawiam.

Panie doktorze, przez znaczny okres swojego życia borykam się z zaczerwienieniem skóry w okolicach policzków. Wcześniej zaczerwienienie pojawiało się tylko w stresujących dla mnie sytuacjach lub po wypiciu alkoholu. Aktualnie utrzymuje się cały czas. Skończyłam 33 lata, skóra twarzy nie wygląda jak dawniej, dlatego poszukuję zabiegu, który poprawi jędrność oraz zredukuje zmarszczki. Zależy mi na zabiegu, który będę mogła wykonywać przez cały rok, ponieważ często wyjeżdżam służbowo do miejsc w których nasłonecznienie jest wysokie.

Agnieszka

Pani Agnieszko, 

W Pani przypadku mamy do czynienia z rumieniem naczyniowym. Badania dowodzą, iż od 26 roku życia wytwarzanie kolagenu zaczyna się zmniejszać. Włókna kolagenowe są fundamentalnym budulcem skóry. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność. Kiedy kolagenu zaczyna brakować, starzenie skóry staje się widoczne.

Dotychczas okres letni był czasem, w którym zabiegi laserowe były przeciwwskazaniem. W Klinice posiadamy lasery za pomocą których można wykonywać odpowiednie zabiegi  przez cały rok. Należą o nich:  lasery pikosekundowe Picosure Focus, Enlighten MLA lub głowice Genesis lasera naczyniowego Cutera Ecel V+. Działają one specyficznie na konkretne problemy wygładzając zmarszczki oraz redukując rumień i objawy starzenia. Mają na celu uzyskanie pięknego wyglądu skóry, bez bólu i okresu rekonwalescencji. Skóra poza wyrównaniem kolorytu staje się mniej reaktywna, gładka, a poszerzone pory ulegają obkurczeniu.  Zapraszam na konsultację do Kliniki, nasz zespół lekarzy i kosmetologów zaopiekuje się Panią i zarekomenduje właściwe zabiegi.

Pozdrawiam.

 

Prestiż  
Wrzesień 2020