Pozbądź się podwójnego podbródka jednym zabiegiem!

Na zdjęciach z wakacji Twój profil twarzy stapia się z szyją, a Ty nie wiesz już co na to poradzić? Podkreślenie owalu twarzy i zarysowanie jej konturu to efekt zabiegu Twoich marzeń?  W naszej Klinice mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązania!

Autor

Prestiż

Fałdka tłuszczu pod brodą to zmora naszych czasów – wiele osób zmaga się z problemem podwójnego podbródka nawet wówczas, gdy w pozostałych miejscach nie mają kłopotu z nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej. Także utrata elastyczności skóry, ubytki kolagenu oraz sucha i wiotka skóra przyczyniają się do utraty wyraźnie zaznaczonego konturu dolnej części twarzy. 

Powstawanie tak zwanego "podwójnego podbródka" może być związane z budową anatomiczną twarzy i w tym przypadku przyczyna może być dziedziczna lub rozwojowa. Nieustanne utrzymywanie głowy w nieprawidłowej pozycji, garbienie się, a także nieodpowiednia dieta mogą przyczynić się do tej deformacji estetycznej. Problem podwójnego podbródka pojawia się zarówno u osób o większej wadze, jak i u osób szczupłych. Najczęściej jest efektem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym obszarze, ale bardzo często jest to również rezultat utraty jędrności i napięcia skóry oraz tkanki podskórnej, a więc zalicza się też do skutków związanych ze starzeniem się tkanek. Dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz zabiegi liftingujące.

W Klinice posiadamy liczne zabiegi pomagające zredukować podwójny podbródek, które są nieinwazyjne jak np. Accent Prime (technologia polegająca na połączeniu zimnych i ciepłych ultradźwięków oraz fali radiowej) oraz Ultraformer III (skoncentrowane ultradźwięki: tzw. HIFU). Zabiegi minimalnie inwazyjne, jak np. kriolipoliza Clatuu Alpha (kriolipoliza: metoda polegająca na "wymrożeniu" zbędnej tkanki tłuszczowej w kontrolowanych warunkach) lub lipoliza iniekcyjna. Zabiegi te w większości przypadków, aby dały satysfakcjonujący efekt, wymagają kilku powtórzeń.

Najbardziej efektywne zabiegi polegają na połączeniu kilku technik: mikroliposukcji, lasera lipolitycznego  oraz specjalnych nici liftingujących. Liposukcja, powszechnie znana jako odsysanie tłuszczu, to zabieg, który ma na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów. Zabieg mikroliposukcji jest procedurą bezbolesną wykonywaną w znieczuleniu miejscowym przy pomocy cienkiej kaniuli (mikrokaniula) i polega na odessaniu zbędnych komórek tłuszczowych. Po liposukcji podczas tej samej wizyty wykonuje się jednocześnie zabieg z wykorzystaniem specjalnie dobranego systemu nici liftingujących. Nici unoszą tkanki, ale także stymulują  produkcję kolagenu. Wykorzystane w tym zabiegu nici przyczyniają się zatem nie tylko do wymodelowania danego obszaru, ale pobudzają skórę do produkcji kolagenu oraz prowadzą do poprawy napięcia i zagęszczenia skóry. Cała wizyta trwa około dwie godziny, a efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat.

Pierwszy rezultat jest widoczny od razu po zabiegu, jednak finalny efekt jest po 4-6 tygodniach. Zabieg technik łączonych nie tylko pozwala uporać się z problemem podwójnego podbródka, zarysowuje linię żuchwy i poprawia owal twarzy, ale także widocznie odmładza i prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu w miejscu implantacji nici. Oprócz tego znacznie wyszczupla buzię i może również korygować asymetrię w dolnej części twarzy. Zdecydowanie jego ogromną zaletą jest to, że jeden zabieg gwarantuje osiągniecie rezultatu bez konieczności powtarzania go w serii, jak to zdarza się przy zabiegach nieinwazyjnych. Jednorazowy zabieg technik łączonych daje trwały efekt, który jest widoczny "od zaraz".

Tkanka tłuszczowa ma tendencje do lokalizowania się w obszarach, z których niekiedy bardzo trudno jest się jej pozbyć mimo aktywności fizycznej i diety. Dodatkowo upływ czasu w kwestiach związanych z urodą rzadko działa na naszą korzyść. Podwójny podbródek jest przyczyną wielu kompleksów i nie jest łatwo pozbyć się go "domowymi" metodami. Połączenie zabiegów liposukcji i systemu nici liftingujących to doskonałe rozwiązanie dla osób, które próbowały innych metod bez zadowalającego efektu.

Zapraszamy.

Prestiż  
Wrzesień 2020