Więcej i jeszcze lepiej! Drugi Salon BMW i MINI w Szczecinie

Grupa Bońkowscy to marka, która motoryzację ma w DNA. W sposób szczególny zaznacza swoją obecność na rynku od 2003 roku. Założona w Poznaniu, w Szczecinie rozpoczęła swoją działalność cztery lata później. 

 

Autor

Aneta Dolega

W swoim portfolio ma: BMW, BMW Motorrad, MINI, Jaguar, Land Rover, Toyota oraz Hymer. To łącznie sześć obiektów, w trzech miastach, które zatrudniają ponad 260 osób, a roczna sprzedaż pojazdów nowych i używanych sięga 4 tysięcy sztuk. Na przestrzeni kilkunastu lat dealer Bońkowscy wypracował wysoką pozycję w świecie motoryzacji, a z naszym regionem związany jest nie tylko biznesowo, ale również emocjonalnie. Naturalną konsekwencją była budowa w 2019 roku kolejnego salonu BMW, tym razem w Gorzowie Wielkopolskim, a w tym roku uruchomienie w Szczecinie drugiego salonu BMW i MINI, u zbiegu ulic Hangarowej i Struga. 

O nowym salonie i rozwoju firmy rozmawiamy z Angeliką Sawicką – dyrektor zarządzającą BMW MINI Motorrad Bońkowscy.

W nowym salonie klienci będą mogli kupić nie tyko samochody BMW, ale również MINI. Czego dokładnie powinni się spodziewać i komu jest  dedykowane to miejsce?

Inwestycja na prawobrzeżu przede wszystkim ma zbliżyć markę do Klientów ze wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Przy nowym układzie komunikacyjnym łatwość dostępu do salonu zwiększy się również dla mieszkańców nadmorskich miejscowości i Koszalina. W nowym obiekcie swoje miejsce znajdą zarówno miłośnicy mocnych wrażeń, czyli samochodów M Performance, wielbiciele bardziej ekskluzywnych aut, czyli Luxury Line, do których należą BMW serii 7, BMW serii 8 oraz BMW X7, a także ci kierowcy, którzy chcą się przesiąść do pojazdów elektrycznych.

Unikatowym elementem wykończenia wnętrz będzie mural przygotowany przez panią Joannę Marchewkę, który będzie przedstawiał wyjątkowy model BMW 507, auto dla konesera, wyprodukowane w bardzo limitowanej serii w latach 50-tych.

Marka MINI zostanie w całości przeniesiona z Ustowa do salonu przy ul. Hangarowej. 

Zgadza się. Będzie to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, z pełną infrastrukturą i emocjami MINI. Należy jednak podkreślić, że samochody MINI będą serwisowane we wszystkich naszych lokalizacjach, zarówno w Szczecinie, jak i w Gorzowie. 

Nowy salon to spora inwestycja.

To prawda. Powstała na działce o powierzchni 12 000 m2 i liczy ponad 2 400 m2 powierzchni użytkowej. W nowym obiekcie zatrudnionych zostanie 50 pracowników, a ambicje sprzedażowe to blisko 1000 sztuk samochodów rocznie. Salon został wybudowany w najwyższym reżimie ecobuildingu, z fotowoltaiką oraz specjalną izolacją cieplną, która pozwala na duże oszczędności energetyczne. W obiekcie znajduje się
10 stanowisk naprawczych, 2 stanowiska diagnostyczne, 2 stanowiska detailingu samochodowego, a także ręczne i automatyczne myjnie z odzyskiem wody nawet do 80%. Do tego własna oczyszczalnia oraz zastosowanie bakterii pozwalających na ponowne wprowadzenie wody do obiegu. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala plasować nas wśród najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. 

Kto stoi za budową tego obiektu i kiedy otwieracie drzwi dla klientów?

Obiekty dedykowane marce BMW mają stawiane wysokie wymagania w kontekście greenbuildingu, a 150 punktowa skala określa spełnienie najwyższego standardu. Inwestor zdecydował się na budowę w trybie generalnego wykonawcy, a najlepszą ofertę złożyła firma FHU Multi Projket ze Szczecina. Budowa obiektu trwała 10 miesięcy: rozpoczęła się 30 października 2019 roku i została zakończona z 31 sierpnia tego roku. Rozpoczęcie pracy w nowej lokalizacji planujemy na listopad.

Za trzy lata obchodzić będziecie 20 rocznicę swojej działalności. Ładny jubileusz. Jak się pracuje na taką liczbę?

Pomimo upływu lat nadal z tym samym zaangażowaniem poświęcamy się nowym przedsięwzięciom i wyzwaniom. Misją firmy jest niezawodne zaufanie. Podstawą jest relacja z drugim człowiekiem, a także wyznawane wartości. Właściciele firmy są niezwykle dumni z faktu zbudowanego zespołu, efektywnego zarządzania firmą „na odległość” oraz zaszczepienia ducha oraz atmosfery i kultury organizacyjnej, co wydawało się najtrudniejsze. Teraz przychodzi czas na kolejne pokolenie, na uczenie się od siebie nawzajem i wprowadzanie w życie organizacji uczącej się, w której klient i jego potrzeby są podstawą zmiany. 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

Prestiż  
Październik 2020