Korea, Daft Punk i owady

Pop kultura i kultura Korei Południowej, a także jej mieszkańcy, którzy chłoną najbardziej ekscentryczne trendy, to główne inspiracje młodej projektantki Igi Nikoliszyn. Studentka szczecińskiej Akademii Sztuki przegląda reklamy, teledyski, anime oraz moodboardy
i w ten sposób tworzy swe nowoczesne projekty ubrań i butów. Jej prace były pokazywane w Polsce, Meksyku, Hiszpanii i Niemczech. Do tej pory stworzyła pięć kolekcji.  

Autor

Aneta Dolega

Kolekcja Imago to wizja owada doskonałego w kobiecym wydaniu. Toksyczne akcenty ze świata mikro w skali makro. Buty  Popstar są inspirowane stylem i muzyką pop-bandu z animowanego filmu science-fiction „Interstella5555”. Francusko-japoński film został stworzony na prośbę zespołu Daft Punk, w charakterze teledysku do albumu „Discovery”. Buty Cashmere to projekt wykonany w duchu Zero Waste, gdzie kaszmir i korale z odzysku stały się cholewką buta. Inspiracją była instalacja Kristofa Kintery „Demon of Growth” prezentowana w Pradze podczas wystawy „Nervous Trees”. 

Jedna cholewka w dwóch obliczach. Mochi to słodkie i delikatne kozaki niczym japońskie ciasteczka ryżowe, natomiast buty O-Ring to ich totalne przeciwieństwo. Są ciężkie i mocno piercingowane. Soft Metal to nie tylko obuwie, lecz także sylwetka skupiająca się na miksie punku i kokieteryjnej dziewczęcości. Wyraziste nity i klamry kontrastują tutaj z delikatnym beżem, srebrem i bieliźnianym krojem.

 

Prestiż  
Październik 2020