Dzień dobry, słyszałam bardzo pozytywne opinie o Państwa laserze Cutera Excel V Plus. Chciałabym zapytać, czy jest możliwość wykonania jednocześnie zabiegu na twarz oraz na popękane naczynka w obrębie ud? Czy ten zabieg jest bezpieczny? I jak powinnam przygotować się do tej wizyty? Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka.

Pani Agnieszko, rzeczywiście laser Excel V Plus amerykańskiej firmy Cutera przez większość autorytetów na świecie uznany jest za najskuteczniejszy w terapii naczyniowej. Zabiegi tą technologią wykonujemy od wielu lat i potwierdzam jego skuteczność. Zabieg w obrębie twarzy i nóg możemy wykonać w trakcie jednego spotkania, będzie on oczywiście odpowiednio dłuższy, w zależności od ilości zmian. Zawsze zabieg ten poprzedzamy w naszej Klinice specjalnym badaniem twarzy (VISIA) oraz szczegółowym wywiadem. Pozwala nam to ocenić problem naczyniowy Pacjenta oraz dobrać indywidualną, najbardziej skuteczną metodę leczenia. Szeroki wachlarz urządzeń, które posiadamy do terapii naczyniowej pozwala nam również na jednoczesną walkę z przebarwieniami oraz aktywnymi stanami zapalnym skóry. Cutera Excel V Plus pozwala na usunięcie drobnych czerwonych, fioletowych naczyń oraz tych większych, niebieskich, głębiej położonych. Zabieg najczęściej wykonuje się w serii, co zwiększa skuteczność efektu końcowego. Nowoczesna technologia wyposażona w najlepsze techniki chłodzące, niweluje ryzyko oparzeń oraz znacznie poprawia komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Przed zabiegiem należy unikać słońca, nie wolno stosować samoopalaczy oraz silnych zabiegów złuszczających. Przeciwwskazaniem są również leki i zioła fotouczulające. Proponuję konsultację lekarską lub kosmetologiczną, w celu ustalenia najlepszego dla Pani rozwiązania.

Dzień dobry. Panie Doktorze, moim problemem są uporczywe przebarwienia na twarzy, szyi i dekolcie, które pojawiły się po lecie. Chciałam zaczerpnąć porady, jakie zabiegi pomogłyby pozbyć się przebarwień na skórze. Nie wiem jednak, jaki zabieg będzie najskuteczniejszy. Proszę o radę eksperta. Pozdrawiam, Monika.

Pani Moniko, w naszej ofercie znajduje się wiele zabiegów, które umożliwią pozbycie się przebarwień po lecie. W celu dobrania odpowiedniego zabiegu, oprócz standardowej oceny skóry warto posłużyć się specjalną aparaturą stworzoną do analizy jej stanu – VISIA. Badanie to pozwoli określić, na jakim podłożu są istniejące przebarwienia oraz jaki zabieg będzie najskuteczniejszy. W Pani przypadku, czyli przebarwień najbardziej polecaną z metod jest laserowa technologia pikosekundowa.
W naszej Klinice posiadamy dwa lasery pikosekundowe, a mianowicie: PicoSure i Enlighten. Najważniejszym elementem jest odpowiednio dobrana długość fali lasera. Najskuteczniejszy w terapii przebarwień jest laser aleksandrytowy (755nm) z pikosekundowym czasem trwania impulsu. Dla pacjenta oznacza to praktycznie najwyższą skuteczność i komfort. W terapii przebarwień możemy wykorzystać również terapie preparatami Dermamelan  czy Cosmelan, które silnie depigmentują. Należy pamiętać, że ogromne znaczenie w terapii odgrywa pielęgnacja pozabiegowa w postaci filtrów UV oraz kremów depigmentujących. Proponuję konsultację lekarską lub kosmetologiczną, a nasi specjaliści dobiorą odpowiednią dla Pani terapię.

 

Prestiż  
Październik 2020