Przy świątecznym stole

W pięknym Pałacu Manowce położonym w Nowym Warpnie nad Zalewem Szczecińskim odbyła się niezwykła sesja branży ślubnej, zorganizowana przez Lily Wedding Planner przy współpracy fotografki Oli Gruszki i pałacu Manowce. Tym razem wszystko wyglądało nieco inaczej.

Autor

Aneta Dolega

– Zazwyczaj promocja naszej branży wygląda tak, że jest zaaranżowana sesja zdjęciowa, gdzie prezentujemy ślub fikcyjnej pary młodej z uwzględnieniem wszystkich elementów takiego wydarzenia. Ma to wyłącznie charakter pokazowy a ludzie, którzy przygotowują takie uroczystości są na drugim planie – tłumaczy konsultantka ślubna Joanna Kopij z Lily Wedding Planner. – W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę i pokazać nas, czyli osoby i firmy, które stoją za organizacją imprez ślubnych. Począwszy od fotografów, makijażystek, przez wedding planerów, po osoby zajmujące się cateringiem, oświetleniem czy magazynem Prestiż, który jest naszym medialnym partnerem i członkiem naszej społeczności. 

Ludzie, którzy wzięli udział w sesji w Manowcach, to osoby, z którymi Lily Wedding stale współpracuje, ale nie tylko. – W tym projekcie wzięła udział np. Anna Szulc, dekoratorka wnętrz z salonu Mooi, która zbudowała nam scenografię w sali balowej do sesji glamour – mówi Joanna Kopij. – Pani Ania na co dzień nie pracuje przy sesjach ślubnych, tylko stylizowanych i biznesowych.

Trwająca pandemia negatywnie odbiła się na branży eventowej. Jednak nie na tyle, by zniechęcić pracujących w niej ludzi. – To jest bardzo trudny czas dla nas. Mamy zakazy właściwie na wszystko – wyznaje pani Joanna. – Nie przeniesiemy się z naszą pracą do rzeczywistości wirtualnej. Wesela online to nieporozumienie, nie da się w ten sposób zorganizować takiej imprezy. „Żywi” ludzie budują emocje, a jak ludzie się nie spotykają, to nie ma emocji. Ten czas nie jest tylko trudny dla nas, ale także dla wszystkich par młodych, które długo przygotowywały się do tego wielkiego dnia. Musiały najpierw przełożyć, a później odwołać datę ślubu, co wiązało się z dużym stresem i zwyczajnym rozczarowaniem. Dlatego też, poprzez tę sesję, chcemy pokazać, że mamy się dobrze, że trzymamy się pozytywnej myśli, iż wkrótce wrócimy. Cały czas pracujemy. Wszystkie firmy i osoby związane z branżą eventową, branżą ślubną działają i przygotowują się na sezon 2021/2022.

Foto: Aleksandra Medvey-Gruszka

 

W sesji udział wzięli:

Agnieszka Szeremeta- Make up Artist, Joanna Kopij- Lily Wedding Planner, Karolina Andrzejak- Lily Wedding Planner, Joanna Sinkiewicz- manager Pałacu Manowce, Ola Gruszka- Fotografia, Jarek Kowalski- DJ, Jacek Bajon- Lumity.pl- oświetlenie, Iwonka Karaśkiewicz- Event Bar - barmani, Kamila Jankowska- Prestige Films (film), Łukasz Jankowski- Prestige Films (film), Rafał Jesionek- Jego Wina- prossecco van, Iza Marecka- Magazyn Szczeciński Prestiż, Natalia Burdzy- Mlaski Obfite Catering, Michał Macuk- Mlaski Obfite Catering, Ula Markiewicz- Miłosna Beza- scenografia świąteczna (sala klubowa), Martyna Goetz- fryzura, Agnieszka Siemińska- App Wypożyczalnia Dekoracji, Anna Szulc- MOOI- scenografia wigilijna (sala balowa), Wypożyczalnia Brand- wynajem mebli eventowych

 

 

Prestiż  
Grudzień 2020