La Rotonda – kulinarna wycieczka do Włoch

Mieszkańcy zachodnich osiedli Szczecina z entuzjazmem przyjęli nową pizzerię La Rotonda, która otworzyła się przy Rondzie Hakena. Czas, by jej specjały poznali też mieszkańcy pozostałych dzielnic miasta. Prawdziwie neapolitańskie pizze i inne dania kuchni włoskiej przeniosą nas choć na chwilę do słonecznej Italii. 

Autor

Karina Tessar

Lokal oferuje pizzę neapolitańską, która podbija europejski rynek gastronomiczny. Nawet najbardziej sceptycznie nastawieni klienci szybko stają się fanami jej smaku. Co więcej, pizza powstaje na oczach gości. – Śmiało możemy powiedzieć, że znamy się na pizzy. Przestrzegamy zasad jej tworzenia, opartych na włoskich recepturach, składnikach i smakach. Nasze ciasto, stworzone z 3 rodzajów mąki, dojrzewa aż 72 godziny. Oryginalny włoski piec, w którym temperatura sięga 500 stopni, pozwala nam wypiekać ją krócej niż 90 sekund – mówi szef kuchni La Rotondy. Tutejszy pizzaiolo (dosłownie: piekarz pizzy) swoją wiedzę zdobywał w najlepszych pizzeriach neapolitańskich w Polsce.

Bogate menu oferuje potrawy na bazie oryginalnych włoskich składników. Oprócz pizzy znajdziemy w nim włoskie zupy, makarony i desery. Wystrój wnętrza sprawia, że możemy poczuć się jak w jednej z knajpek w Neapolu, ale w dobie pandemii pierwsze skrzypce gra jednak smak dań, które możemy zamówić na wynos. – Ze względu na panujące obostrzenia oferujemy dania z opcją odbioru osobistego, jak i dowozu pod wskazany adres, ale nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli zacząć funkcjonować w normalnej formule i pochwalić się przyjemnym wnętrzem. Chcemy stworzyć miejsce z włoskim klimatem, biesiadną atmosferą, gdzie goście znajdą namiastkę Włoch w zachodniej części Szczecina – dodaje jeden z właścicieli. I rzeczywiście, wygląda na to, że będzie to chętnie uczęszczane miejsce na spotkania towarzyskie przy dobrym jedzeniu i winie, zwłaszcza że po pandemii zaczną też funkcjonować bogato wyposażony kącik dla dzieci i ogródek. Nie bez znaczenia jest też sąsiedztwo La Rotondy – tuż obok restauracji na wiosnę otwarta zostanie znana i lubiana przez mieszkańców szczecińskiego prawobrzeża lodziarnia Solony Karmel z naturalnymi wypiekami oraz lodami własnej produkcji. To zdecydowanie będzie dobre miejsce na spotkanie.