Estetyczny komfort

Przytulne, magiczne, pełne piękna. Połączenie elementów nowoczesnych i klasycznych, dopracowane w każdym szczególe. Mowa o Klinice Dr Stachura, która jak na miejsce, które zajmuje się medycyną, w tym głównie estetyczną, nie przypomina klasycznego gabinetu lekarskiego. 

Autor

Aneta Dolega

– Przy projektowaniu przyświecała mi idea, by było to miejsce przyjazne pacjentowi – mówi Xymena Laszkiewicz, architekta wnętrz. – Pani doktor Kamili Stachurze zależało na skoncentrowaniu się zarówno na zdrowotnych jak i estetycznych aspektach projektu. Tak aby osoby odwiedzające klinikę miały poczucie, że są objęte najlepszą możliwą opieką. Z jednej strony klinika miała być przestrzenią bardzo sterylną i uzbrojoną w najnowsze technologie. Z drugiej – miała dawać poczucie komfortu i domowego klimatu. I tak powstało miejsce, do którego wszyscy chętnie wracają.

Xymena Laszkiewicz projektuje zarówno domy jak i obiekty użyteczności publicznej, a niebawem pojawi się też marka z jej autorskimi projektami akcesoriów i biżuterii. –Pani doktor znała moje wcześniejsze projekty, dzięki czemu, w początkowej fazie projektu, po uzyskaniu wszelkich wytycznych dotyczących klimatu, funkcji i technologii miałam wolną rękę – tłumaczy z uśmiechem. – Sensem mojej pracy jest wychodzenie naprzeciw wizjom i marzeniom inwestorów, dlatego też w kolejnym etapie przy wyborze materiałów i dodatków współpracowałyśmy razem.

 

 

Prestiż  
Marzec 2021