Pyszna natura z Loduffki

Naturalne lody rzemieślnicze z dodatkiem suszonych i żywych kwiatów jadalnych? Dlaczego nie. Kto nie próbował lodów z dodatkiem chabrów, róż, piwonii czy stokrotek ten jeszcze wiele musi się nauczyć w kwestii smaku. Takie delicje serwuje urocza Loduffka, znajdująca się na kultowym Ryneczku Pogodno.

Autor

Aneta Dolega

Historia tego miejsca związana jest z… pandemią. Joanna Czajkowska otworzyła Loduffkę, kiedy po kilkunastu latach w firmie farmaceutycznej zlikwidowano jej miejsce pracy. A że przypadło to w czasie trwającej pandemii to trzeba było szybki coś wymyślić. – Nie było czasu na siedzenie, tylko na działanie – mówi. 

– Za radą naszych przyjaciół, którzy już prowadzą biznesy na Ryneczku Pogodno, poszliśmy w lody rzemieślnicze od serca, a takich na Ryneczku brakowało. Dostaliśmy kontakt, do rzemieślnika który robi lody z najwyższej jakości składników, z prostym składem i nawiązaliśmy współpracę – dodaje.

W Loduffce można zjeść m.in. lody z suszonymi kwiatami od Love Nature. Prawdziwym przebojem są jadalne miseczki BreadPack, w których serwowane są lody z żywymi kwiatami, a także lody z boczkiem dla psów. – Oprócz tego można u nas kupić wyroby z drewna od mojego męża, czyli Stolarza Michała, zabawki dla dzieci i drewniane ozdoby. Jest też kącik zabaw dla dzieci. Każdy czworonóg znajdzie u nas miskę z wodą i jest mile widziany. 

 

Prestiż  
Marzec 2021