Śnij, odkrywaj, żegluj

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”. 

Autor

Aneta Dolega

Choć te słowa Marka Twaina, wybitnego amerykańskiego pisarza mogą się odnosić do właściwie wszystkiego, najmocniej działają w kontekście wody, podróżowania i żeglowania. Żeglarstwo jest tą jedną z piękniejszych pasji, dzięki której odkrywamy nowe miejsca na mapie świata, poznajemy bliżej żywioły, takie jak wiatr i woda, zdobywamy nowe umiejętności, ale także znajdujemy czas na głębsze poznanie siebie. Czy zatem wato nauczyć się sztuki żeglowania? Jak najbardziej, a Yacht Klub Polski Szczecin jest do tego miejscem idealnym. 

To prestiżowe stowarzyszenie utrzymuje tradycje i sportowego ducha żeglarstwa na wysokim poziomie, a jednym z jego założeń jest prowadzenie merytorycznej edukacji żeglarskiej. Teraz można z tego skorzystać. Już 27 marca w YKP Szczecin rusza kurs na sternika motorowodnego, a 16 kwietnia na żeglarza jachtowego. Wiosna to znakomity czas na początek żeglarskiej przygody. 

Zajęcia prowadzone są na jeziorze Dąbie na przystani MARINA’CLUB oraz na wodach morskich Szczecina i Zalewu Szczecińskiego. Do szkoleń żeglarskich wykorzystywany jest jacht Sun Odyssey 32i Legende, który jest pełnomorską jednostką, zaś szkolenia motorowodne odbywają się na jednostce typu RIB Sportis. O poziom i wiedzę uczestników kursów dba profesjonalna i doświadczona kadra. Dzięki niej można zdobyć nie tylko uprawnienia żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego ale także jachtowego sternika morskiego. 

By nim zostać warto w lipcu wybrać się w rejs szkoleniowy, podczas którego realizowany jest pełen zakres programu nauczania. Trasa rejsu obejmuje morskie porty i wyjście w morze, co oznacza, że naukę można połączyć z małymi wakacjami. Nie ma zatem co czekać, aż sezon wyciągnie do nas dłoń. To my chwyćmy go za nogi i do roboty! Szczegóły o kursach: www.ykp.szczecin.pl/kursy.

 

Prestiż  
Marzec 2021