Młodość utkana z nici

Nici liftingujące to przełomowa metoda wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej. A wszystko to dzięki ich spektakularnym efektom przy małej inwazyjności.

Autor

Aneta Dolega

– Nici wygładzają zmarszczki i poprawiają kontur twarzy – wymienia zalety zabiegu dr n. med. Monika Pakosz-Golanowska, specjalista chirurgii ogólnej z Kliniki Dr Stachury. – Zagęszczają i wzmacniają skórę. Poprawiają jej sprężystość i elastyczność, pobudzają produkcję kolagenu i naturalnego kwasu hialuronowego, zwiększają mikrokrążenie.

To zabieg, który sprawdza się w korekcji zwiotczenia skóry i redukcji oznak starzenia. Jest niezawodny przy utracie jędrności i napięcia skóry, w modelowaniu wybranych partii twarzy, likwidacji tzw. „chomików”, poprawy owalu twarzy i przywrócenia objętości w okolicy jarzmowej. – Jego dodatkową zaletą jest minimalny okres rekonwalescencji, brak blizn oraz fakt, że nie trzeba się szczególnie do niego przygotowywać – podkreśla dr Pakosz-Golanowska. – Zastosowanie nici daje niemalże natychmiastowy efekt liftingu, utrzymujący się nawet do 2 lat.

W zależności od wskazań lekarza oraz potrzeb pacjentki w Klinice Dr Stachury stosowane są różnego rodzaju nici. – Nowością są unikatowe, ze względu na zawartość kwasu hialuronowego, najnowsze nici Aptos Excellence Visage Ha – mówi doktor Przemysław Czyżyk, specjalista chirurgii ogólnej. – Do dotychczasowego składu nici Aptos tj. kwasu polimlekowego i kaprolaktonu dodano kwas hialuronowy. Ten rodzaj przywraca naturalne piękno, jednocześnie liftinguje i napina skórę, co potwierdziły wyniki 2-letnich badań klinicznych.

Pierwsze efekty w postaci napiętej i właściwie ułożonej skóry widać natychmiast po zabiegu. Jednak najbardziej widoczne stają się po około 6 tygodniach. Dochodzi do stymulacji przebudowy tkanek zainicjowanej obecnością nici w tkankach. Zaczyna się wytwarzać nowy kolagen w tkance łącznej, ten, którego z wiekiem nam ubywa, a który to tworzy elastyczne rusztowanie dla tkanek, odpowiada za właściwe napięcie skóry i zabezpiecza ją przed zmarszczkami. – Nici Aptos są całkowicie rozpuszczalne – zapewnia doktor Czyżyk. – Ich degradacja trwa do dwóch lat. Po tym okresie, w skórze, w tkankach, nie ma po nich śladu.

Jeśli chcemy mieć młodszą, bardziej napiętą i gładszą skórę twarzy, bez efektu maski i sztuczności a nie przepadamy za widokiem chirurgicznego skalpela, nici liftingujące są idealnym rozwiązaniem naszych problemów.

 

 

Prestiż  
Marzec 2021