Psychoterapia – szansa na lepsze życie

Centrum Psychoterapii & Coachingu Synergia funkcjonuje w Polsce od 3 lat. W Szczecinie rozpoczęło działalność w lutym 2020 roku, tuż przed pandemią. Zapotrzebowanie na wsparcie psychologiczne w tym trudnym czasie sprawiło, że obecnie firma ma już 2 oddziały w naszym mieście, zapewniając pacjentom jeszcze lepszy dostęp do swoich usług.

Autor

Karina Tessar

Jest to placówka prywatna, dzięki czemu bez kolejek, które są zmorą pacjentów oczekujących na terapię na NFZ, można tu skorzystać z terapii indywidualnej, rodzinnej, dzieci i młodzieży, par czy małżeństw. Synergia skupia już kilkunastu terapeutów różnych nurtów: poznawczo-behawioralnego, psychodynamicznego, systemowego,  skoncentrowanego na rozwiązaniach. – Właściwą wizytę zawsze poprzedza konsultacja, która pozwala na wstępne rozpoznanie problemu i dobór odpowiedniego terapeuty – informuje Dajana Bukowska, menedżer Synergii. Kto korzysta z pomocy specjalistów? Nie można tu mówić o jednolitej grupie pacjentów. Dużo osób zapisuje się na terapię długoterminową, która polega na cotygodniowych spotkaniach trwających 50 minut. Zadowolenie z efektów jest przyczyną, dla której pacjenci namawiają do skorzystania z pomocy bliskie sobie osoby. Do niedawna Synergia działała przy ul. Emilii Plater, a obecnie ma siedzibę także w centrum miasta, przy ul. Jagiellońskiej, niedaleko Deptaku Bogusława, co jest odpowiedzią na potrzebę wielu młodych ludzi, którzy nie radzą sobie z problemami dnia codziennego. 

Szkolenia i warsztaty

Centrum prowadzi też szkolenia i warsztaty rozwojowe dla terapeutów. W swojej ofercie ma również kursy dla terapeutów, m.in. z terapii schematów z certyfikowanym terapeutą. Zaprasza na szkolenia m.in. z asertywności, komunikacji interpersonalnej, motywacji, inteligencji emocjonalnej, negocjacji, stresu, konfliktów czy podstaw coachingu. 

Pandemia a zdrowie psychiczne

– Na naszą branżę pandemia wpłynęła, niestety, dobrze, co dla  mnie osobiście jest przerażające – mówi psycholog i psychoterapeuta Martyna Jasińska. – Nawet poluzowanie obostrzeń nie zmieniło faktu, że większość życia spędzamy teraz przy komputerze, co rodzi masę problemów – zarówno uzależnienie od internetu, jak i zupełnie realne trudności w relacjach czy związkach. Mamy do czynienia z depresjami czy zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi u osób cierpiących na lęki. Co ciekawe, poprawiło się introwertykom – brak możliwości spotykania się z innymi ludźmi jest im na rękę. Większość ludzi jest jednak zestresowana, również stratami finansowymi. Teleporada, dostępna na NFZ, nie wystarcza. W tej sytuacji odpowiadamy na potrzeby pacjentów i zapraszamy na konsultacje – dodaje Martyna Jasińska. 

 

 

Prestiż  
Marzec 2021