Bezkonkurencyjne Exotic Restaurants

Znana szczecińska sieć gastronomiczna Exotic Restaurants (restauracje: Bombay, Buddha Thai & Fusion Restaurant, Tokyo Sushi’n’Grill, Bollywood Street Food Szczecin i Shanghai Chinese Restaurant) po pandemii wróciła w wielkim stylu. I widać wyraźnie, że goście czekali na to z utęsknieniem. Sieć już notuje wzrost liczby klientów. Wkrótce na nowo otworzy swoje podwoje Restauracja Shanghai. Z nową kartą dań przygotowanych przez specjalnie dobranych znakomitych kucharzy z Dalekiego Wschodu. W Restauracji Tokio znów zaskakuje swoimi umiejętnościami Master Sushi – Kurosaki San.

Autor

Dariusz Staniewski

Po wielu miesiącach ograniczonej działalności znana szczecińska sieć gastronomiczna Exotic Restaurants wraca do akcji. I widać wyraźnie, że klienci bardzo na to czekali.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy ponownie uruchomić nasze lokale dla naszych gości. Widać po frekwencji, że było to dla nich bardzo ważne, że tęsknili za tym, aby wyjść z domu, spotkać się z innymi ludźmi, zjeść ulubione potrawy w ulubionych restauracjach. Cieszymy się, że nie zapomnieli o nas i wracają ze zdwojona siłą. Nie zmarnowaliśmy czasu, kiedy mogliśmy prowadzić tylko ograniczoną działalność. W tym okresie dokonaliśmy szeregu wewnętrznych zmian i modernizacji usprawniających nasze funkcjonowanie, popracowaliśmy nad naszą ofertą, wyszukaliśmy kolejnych dostawców, proponujących jeszcze lepsze produkty, mocno popracowaliśmy nad jakością potraw co jest zauważalne, a potwierdzają to opinie naszych zadowolonych gości – mówi Mariusz Łuszczewski, znany lokalny biznesmen i człowiek, który wprowadza do stolicy Pomorza Zachodniego indyjski biznes.

Dodaje, że sieć już odnotowuje większą ilość klientów niż przed pandemią. Według naszych obliczeń, to wzrost o 25 – 30 procent. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że otworzyło się w Szczecinie kilka nowych lokali z kuchnia japońską oraz tajską. Ale my też mamy pewne niespodzianki dla konkurencji – ujawnia Mariusz Łuszczewski.

Na ponowne otwarcie czeka Restauracja Shanghai. W nowej odsłonie będzie perłą w koronie Exotic Restaurants. Pracę w niej rozpocznie siedmiu nowych kucharzy, których osobiście wybraliśmy. Pochodzą z najlepszych restauracji w Chinach i Malezji. Restauracja będzie oferować zupełnie nową kartę potraw, na prawdziwie światowym poziomie. Niewątpliwie podbije ona serca i podniebienia naszych gości. Chcemy, żeby Shanghai stał się najlepszą chińską restauracją w regionie, nawet zahaczając o Berlin. To nasz cel. Kucharze są już gotowi do pracy, kończymy załatwianie ostatnich formalności. Shanghai wkrótce znowu otworzy się dla swoich gości – zapewnia Mariusz Łuszczewski.

Wielbiciele potraw japońskich przygotowywanych w restauracji Tokio na pewno cieszy powrót wybitnego Sushi Mastera – Kurosaki San.

– Wrócił po rocznej przerwie, z nowymi pomysłami. To ogromny talent, co chwilę pozytywnie szokuje i zaskakuje gości swoja kreatywnością oraz umiejętnościami, przygotowywanymi specjałami, jak i również swoim specjalnym, indywidualnym podejściem do klienta. Prawdziwy atut i siła Restauracji Tokio – dodaje Mariusz Łuszczewski.

 

Co oferują lokale sieci Exotic Restaurants? Oto kilka specjałów. Smacznego!

BOLLYWOOD :

CHICKEN TIKKA MASALA – kawałki grilowanego kurczaka duszone w delikatnie ostrym, pomidorowym sosie. podane z ryżem basmati oraz raita, surówką i papadum (250g) 42 zł.

BEEF ROGANJOSH – kaszmirski przysmak – delikatne kawałki wołowiny duszone w mielonych przyprawach o nucie pomidorowej, podane z ryżem basmati oraz raita, surówką i papadum (250g) 54zł.

BOMBAJ:

CHICKEN BIRYANI – ryż przyrządzony z kurczakiem i ziołami (250g) 44 zł.

ADRAKI PALAK PANNER - kawałki białego sera domowego wyrobu w kremie szpinakowym z przyprawami (250g) (vegeratian) do tego dania jako dodatek może być ryż basmati lub naan (podpłomyk pszenny) 38 zł.

TOKYO :

EBI TEMPURA MAKI – krewetki w cieście tempura (8 szt. 250g) 42 zł.YASAY CALIFORNIA – awocado, krewetki, ogórek, rzepa, kabayaki sos oraz sos majonezowo - buraczany (6 szt. 160g) 40zł

BUDDHA:

KUNG PAD NOMARI FARANG – smażone krewetki ze szparagami (400g) 55 zł.

NEAU PAD NAMPRIK PAO – smażona polędwica wołowa z pasta chili (400g) 57 zł.

SHANGHAI:

CHRUPIĄCA KACZKA W STYLU HONGKOŃSKIM – plastry delikatnej kaczki w chrupiącej panierce podawane z chińskimi naleśnikami, świeżym ogórkiem, szczypiorkiem i domowym sosem hoi sin (320g) 48 zł

KURCZAK W MIODOWYM SOSIE – kawałki kurczaka w miodowym sosie z sezamem i orzechami włoskimi podawany z pikowanymi warzywami i smażoną fasolą (350g) 35 zł

 

Prestiż  
Lipiec 2021