Patryk Dobek – nowy sportowy reprezentant Kia Polmotor

To prawdziwa sensacja! I to dosłownie na pięć minut przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Patryk Dobek – znany polski (i szczeciński) biegacz został kolejnym sportowcem reprezentującym markę Kia Polmotor oraz uczestnikiem specjalnego projektu tej firmy – „Kia Polmotor SPORT TO MY”.

Autor

Dariusz Staniewski

Patryk Dobek – 27-letni zawodnik MKL-u Szczecin,  student wydziału kultury fizycznej i zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego jest także sportowo związany, podobnie jak inni sprinterzy ze Szczecina – Marcin Lewandowski i Michał Rozmys, z wojskiem - Marynarką Wojenną. Jeszcze do niedawna biegał na 400 metrów przez płotki. W tym sezonie przerzucił się jednak na bieg na dystansie 800 metrów. I jak można zauważyć po wynikach była to doskonała decyzja. W marcu tego roku Patryk Dobek wziął udział w finale biegu na 800 metrów podczas halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. I zdobył złoty medal. Dopiero jednak czerwiec okazał się wyjątkowo udanym miesiącem dla biegacza.  Kilka dni przed Mistrzostwami Polski podczas Orlen Memorial Janusza Kusocińskiego na stadionie w Chorzowie wygrał bieg na 800 metrów i uzyskał fantastyczny czas 1:43:73. To jeden z najlepszych w tym roku wyników na świecie w biegu na tym dystansie. To również czwarty wynik w polskich tabelach historycznych w biegu na 800 metrów.Kilkanaście dni później, podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Poznaniu, zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów. To ósmy złoty krążek Mistrzostw Polski w karierze Dobka. Ale pierwszy na tym dystansie. Poprzednie siedem mistrzowskich tytułów Dobek wywalczył biegając na dystansie 400 metrów przez płotki.

Teraz Patryk Dobek rozpoczął ścisłą współpracę ze znaną szczecińską firmą motoryzacyjną Kia Polmotor. Został członkiem sportowego teamu tej marki i wszedł do zespołu promującego specjalny projekt firmy „Kia Polmotor SPORT TO MY”. Wcześniej zasilili go inni znani i utytułowani szczecińscy lekkoatleci m.in. tyczkarz Piotr Lisek oraz biegacz Marcin Lewandowski.

Jestem bardzo dumny z tego, że do naszego projektu dołączył kolejny wybitny sportowiec z regionu – Patryk Dobek. Razem z innymi ambasadorami naszej marki - Piotrem Liskiem, Marcinem Lewandowskim będzie reprezentować Szczecin, region i kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Bardzo nas cieszy także fakt, że będzie wspierał również nasz projekt „SPORT TO MY”- stwierdził Konrad Kijak, dyrektor ds. handlowych i administracji w Kia Polmotor. 

 

Prestiż  
Lipiec 2021