Studiuj i pracuj u siebie

Mówi się, że dobre produkty sprzedają się same, ale tym bardziej warto się nimi pochwalić. Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie na co dzień nie towarzyszy rozgłos, a tymczasem to aż 22 lata tradycji.

Autor

Karina Tessar

Uczelnia została założona przez Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych "InBIT" przy współpracy z Fundacją Stiftung Bildung & Handwerk – jedną z największych grup edukacyjnych na terenie Niemiec. Od powstania w 1999 roku WSIE ciągle się rozwija. Oferuje swoim studentom wiele więcej niż nowocześnie wyposażone sale i kontakt z wysoko wykwalifikowaną kadrą, którą tworzą nie tylko pracownicy dydaktyczno-naukowi, ale także praktycy i specjaliści z instytucji publicznych oraz firm partnerskich. Dwa kierunki studiów licencjackich i bogata oferta studiów podyplomowych, a do tego projekt „Pracuj u siebie!” to prosta droga do sukcesu. 

Co studiować?

Warto postawić przede wszystkim na praktykę, dlatego od lat sprawdzają się niestacjonarne studia licencjackie z Zarządzania z jedną z trzech specjalności do wyboru (Psychologia zarządzania, Marketing i nowe media, Logistyka i spedycja), które odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. 

Drugi z praktycznych kierunków, Kosmetologię, można studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Do wyboru są 2 specjalności: Kosmetologia ogólna z elementami wizażu i stylizacji oraz Podologia. – Jako jedyni dysponujemy własnymi pracowniami, wszystkie zajęcia odbywają się na terenie uczelni, co jest wielkim ułatwieniem dla naszych studentów – mówi Mirela Niedzielska, koordynator kierunku. W przygotowaniu jest też II stopień Kosmetologii.

W ramach wolnego naboru rekrutacja trwa aż do 30 września br. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Rozwój po studiach

W ofercie studiów podyplomowych pojawił się kierunek, który wyznacza nową jakość w nauczaniu: Trychologia praktyczna. – Jest to jedyny taki kierunek w regionie, który pozwala natychmiastowo przekuć teorię w praktykę i znaleźć dla niej komercyjne zastosowanie – mówi dziekan WSIE dr Elżbieta Kicka: Nieustanne podwyższanie kompetencji jest obecnie konieczne, a są one potrzebne w klinikach i gabinetach trychologicznych oraz salonach kosmetologicznych i fryzjerskich.   

Niezależnie od kierunku uczelnia wspiera studentów w drodze do otwarcia własnej działalności gospodarczej. W ramach projektu "Pracuj u siebie!" współfinansowanego przez EU w ramach środków EFS i realizowanego przez Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych „InBIT” oferuje wsparcie szkoleniowe, finansowe i pomostowe, aktywnie przyczyniając się do wzrostu poziomu przedsiębiorczości u swoich absolwentów. 

 

Prestiż  
Sierpień 2021