Gwiazdy brzmią najlepiej latem

Od czerwca do sierpnia na Łasztowni dominowały Letnie Brzmienia, cykl koncertowy w którym wystąpili najpopularniejsi polscy artyści. Po atrakcjach z dwóch pierwszych miesięcy, przyszedł mocny sierpień. Do Szczecina, dzięki Good Music Production, zawitała grupa fantastycznych wykonawców.

Autor

Prestiż

 

Sanah 

To jedna z najciekawszych wokalistek na polskiej scenie wykonująca quality pop. Może pochwalić się niepowtarzalnym stylem pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami, które mieszają się z awangardowym klimatem. Autorka jednego z największych przebojów w polskiej muzyce pop ostatnich lat – „Szampana” – a także „Melodii”, „No sorry” i „Ale jazz!”. Na koncie ma dwa albumy: „Królową dram” i „Irenkę”.

Krzysztof Zalewski

Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, czołówka polskiej muzyki rozrywkowej, który w oryginalny sposób łączy rock z popem i elektroniką. Bywa aktorem, prywatnie syn aktora i dramaturga Stanisława Brejdyganta. Karierę zaczynał jako młodziutki chłopak od udziału w programie „Idol”. Aktualnie nagrywa płyty, które się świetnie sprzedają i daje koncerty, na które przychodzą tłumy. Jego ostatni album nosi tytuł „Zabawa”.

Miuosh

Właściwie Miłosz Paweł Borycki. Raper i producent muzyczny, właściciel Fandango Records. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej z środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi z Budką Suflera. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w składzie Projektor. Jednym z ciekawszych rozdziałów w jego karierze jest współpraca z Radzimirem Dębskim i NOSPR przy tworzeniu projektu łączącego klasykę hip hopu z muzyką klasyczną. Ma na koncie osiem solowych płyt. 

Karaś/Rogucki

Duet muzyczny, który tworzą Kuba Karaś i Piotr Rogucki. Pojawił się po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Panowie tworzą alternatywny pop. Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Rogucki zajmuje się tekstami. 14 lutego 2020 roku,  w Walentynki ukazała się ich pierwsza płyta zatytułowana „Ostatni bastion romantyzmu”. To kilkanaście opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Na albumie znajdują się utwory, które artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne, opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Płyta jest inspirowana muzyką lat 80., zimną falą oraz new romantic.

Bitamina, Vito Bambino, Miętha

Bitamina to grupa, której utwory są utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip–hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo dobrze przyjęty album „Plac Zabaw”. Pozytywne reakcje wywołał także album „C” gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów. W 2017 roku ukazała się płyta „Kawalerka”, pełna wpadających w ucho piosenek opowiadających o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, poza dziecinne podwórko.

Vito Bambino, wokalista, aktor, o polskich i niemieckich korzeniach. Z Bitaminą nagrał pięć albumów a w 2020 roku wyszła jego solowa płyta zatytułowana „Poczekalnia”. Mateusz Dopieralski, bo tak się nazywa, regularnie grywa w niemieckich produkcjach filmowych telewizyjnych i kinowych. W temacie muzyki współpracuje w wieloma polskimi artystami, wśród których jest Dawid Podsiadło, Paulina Przybysz i Rasmentalizm.

Miętha to duet, który tworzą raper Skip i producent AWGS. Artyści po pół roku znajomości nagrali debiutancki album pt. „Audioportret”. Jak wyznał AWGS: „Chcieliśmy razem stworzyć projekt, który wzbogaci obecną glebę muzyczną i zainspiruje ludzi do śmielszych eksperymentów sonicznych. Jest to dźwiękowa transmisja powstała z przyjaźni, długich rozmów w studio, litrów kawy i słoików pełnych ziół.”

Nosowska

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, felietonistka, aktorka i osobowość medialna. Honorowa Ambasadorka Szczecina. Karierę artystyczną rozpoczęła od śpiewania w legendarnej grupie rockowej Hey. Jej solowe płyty, również z miejsca zdobyły uznanie publiczności i krytyki. Katarzyna Nosowska ma na koncie wiele nagród, zdobyła m.in. Fryderyka i Paszport Polityki. Jest jedną z najwybitniejszych polskich osobowości muzycznych, ostatnich kilkudziesięciu lat.

Kortez

Szorstka powierzchowność, ponadprzeciętna wrażliwość. Zanim objawił się jako wyjątkowy wokalista, instrumentalista i kompozytor, pracował jako nauczyciel, ale także na budowie i jako ochroniarz w sklepie. Wypatrzył go szef wytwórni Jazzboy Records, który umożliwił mu nagranie debiutanckiego albumu „Bumerang”. Pyta okazała się sukcesem i otrzymała kilka nominacji do Fryderyka. Tak zaczęła się kariera Korteza, uważanego za jednego z najbardziej autentycznych artystów współczesnej polskiej sceny muzycznej.

Prestiż  
Sierpień 2021