Centrum Flotowe Cichy-Zasada
Każde auto ma znaczenie

W szczecińskim oddziale lidera na polskim rynku motoryzacyjnym – Grupy Cichy - Zasada dynamicznie działa nowy dział – Centrum Flotowe. W jego ofercie znajdują się samochody trzech znanych i cenionych marek: Audi, Volkswagen oraz Skoda. Oferujemy klientowi każdy samochód z grupy Volkswagena. Jesteśmy bardzo elastyczni i dostosowujemy się do jego potrzeb – zapewnia Marcin Ossowski, szef zespołu.

Autor

Prestiż

Dział Sprzedaży Flotowej – Centrum Flotowe swoją działalność rozpoczął w drugim kwartale tego roku.  Znajduje się w nim w tej chwili 10 osób – siedmiu handlowców, dwie osoby na stanowiskach asystentów oraz kierownik zespołu.

– W pełni profesjonalnie obsługujemy klientów w obszarze floty samochodowej trzech marek – Audi, Volkswagen i Skoda. W jednym miejscu, oprócz kompetentnych porad, klienci załatwią finansowanie, ubezpieczenie i otrzymają także pełen pakiet informacji i usług. Sprzedaż flotowa to dla nas bardzo ważny obszar działalności. Używamy tego określenia choć równie dobrym byłoby np. sprzedaż dedykowana do firm. Ono definiuje działalność naszego działu – mówi Marcin Ossowski, kierownik Centrum Flotowego w szczecińskim oddziale Grupy Cichy-Zasada.

Flota zazwyczaj kojarzy się z bardzo dużą ilością aut. W tym przypadku jednak nie do końca tak jest.  – Jesteśmy świadomi potencjału naszego regionu. Przygotowujemy więc ofertę na miarę możliwości naszego rynku. Aby skorzystać z naszych usług trzeba posiadać w swoim car parku minimum pięć samochodów. Niekoniecznie marek przez nas oferowanych. Swoja ofertę kierujemy także do firm, które planują rozwój biznesu i w perspektywie rocznej czy dwuletniej zmierzają do uzyskania floty o takich rozmiarach. Takie są główne kryteria. Widać więc wyraźnie, że tak naprawdę nie trzeba mieć wielkiej firmy, żeby móc skorzystać z naszej oferty  – wyjaśnia Marcin Ossowski.

Audi w atrakcyjnym najmie długoterminowym

Bardzo ciekawą propozycję zakupu samochodu dla klientów flotowych przygotowało Audi. To program Segment Hero – oferta wyjątkowo atrakcyjnego najmu długoterminowego. Skierowana jest do klientów strategicznych, posiadających w swoim car parku minimum 50 samochodów lub zdecydowanych na jednorazowy zakup 5 aut, na przestrzeni roku

Jest to propozycja przede wszystkim dla osób oczekujących od pojazdu czegoś więcej niż tylko środka lokomocji. Oferta Segment Hero obejmuje wiele pakietów dodatkowych, które zarówno funkcjonalnie jak i wizualnie podnoszą atrakcyjność użytkową pojazdu. Idealnie wpisuje się w potrzeby właścicieli firm, managerów, a także przedstawicieli handlowych. Taka marka premium jak Audi może też być doskonałym narzędziem służącym do zwiększenia motywacji pracownika. – Na pewno klienci zadadzą sobie pytanie czy wybierając produkty Audi muszę liczyć się z jednorazowym dużym nakładem finansowym?
Otóż absolutnie nie. Choć Audi to marka premium i kojarzona jest z dużym kosztem użytkowania. Tymczasem możemy go podzielić według własnych potrzeb – zapewnia Mateusz Brzytwa, doradca klienta flotowego Audi w Grupie Cichy-Zasada Szczecin.

Dzięki wysokości kwoty wykupu końcowego raty mogą być niższe o 15 procent od dotychczasowej oferty detalicznej. To bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego modelu. W tym segmencie oferujemy kilka samochodów. Wachlarz propozycji jest szeroki – od małych samochodów kompaktowych aż po limuzyny i SUV-y.  – Mamy do wyboru kilka ciekawych modeli z atrakcyjnym wyposażeniem: Audi A3 Limuzyna, A4 Avant, A6 Limuzyna, Q3 Sportback, Q5 SUV. Oprzyjmy się na przykładzie – Audi A3 limuzyna z silnikiem 35 TFSI. W pakiecie S-line, Comfort, Technology, Design w cenie 167.520 zł, z wpłatą wstępną w wysokości 15%, na okres 48 miesięcy z limitem 30 tysięcy kilometrów rocznie, to koszt 760 zł netto miesięcznie. Cena dodatkowych usług –  serwis w pełnym zakresie, ubezpieczenie na cały okres umowy, samochód zastępczy i assistance, wynosi 699 zł. – Podsumowując, pełna rata, w połączeniu z dodatkowymi usługami i uwzględnieniem całkowitego kosztu użytkowania pojazdu, wynosi 1460 zł – tłumaczy Mateusz Brzytwa.

Wybierając produkt FSL z Segmentu Hero z rozszerzonym pakietem, już w trakcie tworzenia oferty można zaplanować całkowity koszt użytkowania pojazdu. 

– Nic nas nie może zaskoczyć. Pełen serwis wraz z oponami i ubezpieczeniem na cały okres umowy otrzymujemy w jednej racie. Poza tym, patrząc pod względem podatkowym, wszystko mamy nie w kilku osobnych dokumentach, ale jednej, scalonej fakturze. Aktualna promocja, która została zaproponowana przez koncern jest ofertą tymczasową, traktowaną jako wsparcie dla przedsiębiorców w obecnych trudnych czasach. Warto z niej skorzystać – dodaje Mateusz Brzytwa.

Golf – ekonomicznie i ekologicznie

Bardzo interesująco dla klienta flotowego przedstawia się oferta Volkswagena. Golf jest głównym samochodem flotowym, zarówno w wersji tradycyjnej jaki kombi. I cieszy się niesłabnącą popularnością. Najnowsza, ósma generacja tego samochodu bardzo mocno się zmieniła w porównaniu do tego co było w poprzedniej wersji. Auto zostało zmodernizowane technologicznie oraz fizycznie „urosło” – jest dłuższe, ma więcej miejsca z tyłu dla pasażerów, zmienione zostało całe wnętrze samochodu np. pokrętła zastąpiono przyciskami – dotykowymi włącznikami – tłumaczy Piotr Skubiszewski, przedstawiciel Volkswagena w Grupie Cichy-Zasada Szczecin.

I również opiera się na konkretnym przykładzie. Golf Hatchback – samochód w cenie 77 500 zł. Klient flotowy może nabyć go w ratach już od 749 zł. Obejmuje ona pełen koszt serwisów: przeglądy, naprawy, wymiany wycieraczek itd. oraz dwa komplety opon – letnich i zimowych. Jeśli klient woli kombi chętnie proponujemy Golf Variant, który kosztuje 86 500 zł. W tym przypadku rata wynosi 834 zł. Kolejna propozycja Volkswagena to zaawansowany technologicznie Golf eHybrid. W tym przypadku klient decyduje, kiedy korzysta z napędu hybrydowego, a kiedy z elektrycznego. Jeśli akumulator został naładowany do odpowiedniego poziomu samochód uruchamia się zawsze w elektrycznym trybie E-Mode. Golf eHybrid może pochwalić się mocą 204 KM i maksymalnym zasięgiem na prądzie wynoszącym do 80 km. W trybie hybrydowym kierowca ma możliwość utrzymania stanu naładowania akumulatora na aktualnym poziomie, może go zwiększyć albo zmniejszyć. Dzięki temu bez problemu możemy, np. pod koniec dalekiej podróży, skorzystać w mieście wyłącznie z elektrycznego napędu. Warto wspomnieć także o strategii Way to Zero, jaką wdrożył Volkswagen. Chodzi o redukcję dwutlenku węgla. Firma chce osiągnąć tzw. neutralność węglową do 2050 roku. Aby osiągnąć ten cel Volkswagen wprowadza do swojej oferty nowe modele samochodów elektrycznych ID: ID.3 oraz ID.4 – naturalne pod względem emisji CO2.

Skoda pełna propozycji

Kolejnym flotowym produktem jaki oferuje szczeciński oddział Grupy Cichy-Zasada jest Skoda w ramach programu Biznes Ekspert. Został on wdrożony w 2018 roku i wiele firm z sektora MŚP– małych i średnich przedsiębiorstw chętnie korzysta z jego rozwiązań.

Był on wzorowany na dużych flotach, liczących powyżej 150 aut. Filarem programu jest doradca, który indywidualnie dopasowuje najlepszą propozycję dla klienta. A jest ich wiele. Poza tym nasza opieka nie kończy się w momencie podpisania umowy i wydania samochodu. Jesteśmy dostępni przez cały okres jej trwania. Dodatkowo oferujemy różne formy finansowania, rozwiązania Telematyczne i Politykę Flotową – wyjaśnia Kordian Duda, przedstawiciel Skody w Grupie Cichy-Zasada.

Najchętniej wybieraną formą finansowania Skody jest Usługa Wynajmu Długoterminowego (FSL). To stała opłata miesięczna, która zawiera już w sobie ratę leasingową i serwis – klient sam tu wybiera to co jest
dla niego ważne m.in. pełny serwis auta i opon, ubezpieczenie komunikacyjne (wieloletnie), likwidację szkód komunikacyjnych, auto zastępcze bez limitu na czas napraw i assistance na terenie Polski i Unii Europejskiej. Niewybranie którejś z opcji nie powoduje wzrostu cen pozostałych. Usługa jest łatwo policzalna i dlatego, precyzyjnie ustalamy koszt miesięczny samochodu dla klienta przez cały okres trwania umowy. Nawet uwzględniając koszty paliwa.

Rozwiązania Telematyczne dla wielu kojarzy się usługą GPS. My udowadniamy, że można to robić lepiej. Telematyka jest bardzo rozbudowanym narzędziem, dzięki któremu możemy obniżyć koszty eksploatacyjne i ubezpieczeniowe. Urządzenie montowane jest na szynie CAN w każdym aucie z grupy Volkswagen. Oprócz niego otrzymujemy również dostęp do aplikacji w komputerze oraz smartphonie. Ma do niej dostęp zarówno opiekun floty jak i sam użytkownik. Co ciekawe, osoba użytkująca program może wyłączyć tryb lokalizacji np. będąc na urlopie i korzystając prywatnie z auta służbowego. System sam zgłasza awarie, serwisy, poziom oleju, gwałtowne hamowanie, skręcanie, wyłączanie auta, Pozwala także na poważne oszczędności w użytkowaniu, bowiem sama świadomość tego, że samochód jest monitorowany wyzwala u użytkownika jego rozsądne wykorzystanie – mówi Kordian Duda.

Kolejnym ważnym i ciekawym rozwiązaniem jest Polityka Flotowa. To zbiór zasad, praw i obowiązków osób użytkujących samochody firmowe. Zabezpiecza pracowników przedsiębiorstwa oraz jej właściciela. Dzięki niej można uniknąć ryzyka używania samochodu w nieodpowiedni sposób. Zmusza także użytkownika do zwiększenia odpowiedzialności za auto. 

Octavia – lider sprzedaży

To najczęściej wybierany model w marce Skoda w Polsce. Aktualnie produkowana jest już jej czwarta generacja. Gama silników jest bardzo szeroka, zaczynając od 1.0 TSI 115 KM, a kończąc na wersji RS o mocy 245 KM. Drugim popularnym modelem jest Fabia, wybierana najczęściej z silnikiem 1.0 TSI.  Dużą popularnością cieszą się hybrydy plug-in, które można doładować z gniazdka lub stacji ładowania. Korzystając tylko z silnika elektrycznego można przejechać do 62 km. To idealna opcja dla osób jeżdżących głównie w mieście, a także wyjeżdżających w dalsze trasy. 

W tym roku nowością jaką wprowadziliśmy do naszej oferty jest Enyaq, w pełni elektryczny SUV. Model ten charakteryzuje się dużym zasięgiem, nawet do 537 km. Na horyzoncie widać także odświeżony model Skody Kodiaq jak i w pełni nową Fabię czwartej generacji. Urosła ona w porównaniu do poprzedniego modelu. Również gama jej silników mocno uległa zmianie, zaczynając od silnika MPI 80 KM z możliwością instalacji LPG, a kończąc na TSI 150 KM ze skrzynią DSG. Na początku przyszłego roku dołączy wersja kombi, która obecnie produkowana jest jako trzecia generacja – dodaje Kordian Duda.

Oferujemy klientowi każdy samochód z grupy Volkswagena. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb. Jesteśmy w stanie przygotować atrakcyjną ofertę dla każdej firmy łącząc prestiż z praktycznym użytkowaniem samochodów – zapewnia Marcin Ossowski, kierownik Centrum Flotowego w szczecińskim oddziale Grupy Cichy-Zasada.

Konkretne przykłady propozycji Centrum Flotowego jakie pojawiły się w w/w materiale oraz ceny aut i stawki rat nie stanowią oferty handlowej.

Skoda – Kordian Duda

tel. +48 785 090 058
kordian.duda@cichy-zasada.pl

Audi – Mateusz Brzytwa

tel. +48 785 557 727
mateusz.brzytwa@cichy-zasada.pl

Volkswagen – Piotr Skubiszewski

Prestiż  
Wrzesień 2021