TOP 3 ZABIEGÓW ŁĄCZONYCH

TOP 3 zabiegów łączonych to zabiegi najczęściej wybierane przez pacjentów. Co je wyróżnia? Szybki efekt oraz możliwość przeprowadzenia ich w czasie pełnej procedury, odbywającej się jednego dnia. Łączymy techniki i technologie tak, aby pacjent mógł jak najszybciej osiągnąć wymarzone rezultaty. Oto nasza top lista. 

Autor

Prestiż

OCZY ZWIERCIADŁEM DUSZY

W obecnych czasach, gdy zakrywamy połowę twarzy maseczkami ochronnymi, wygląd okolicy oczu ma znaczenie – być może jeszcze większe. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w naszej Klinice jest właśnie blefaroplastyka, zabieg plastyki powiek. Podczas tylko tej procedury chirurg używa trzech różnych narzędzi – lasera, skalpela oraz noża elektromagnetycznego. Dzięki nim pacjent pozbywa się opadającej powieki, czyli nadmiaru skóry oraz często też nadmiaru tkanki tłuszczowej oczodołowej uwypuklającej się w tym obszarze.

W kontekście zabiegów łączonych najczęściej wykonujemy zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pod oczy metodą Adivive. Ten wyjątkowo skuteczny w efektach zabieg pozwala na pozbycie się sińców pod oczami, wypełnienie ubytków tkanki i odświeżenie wyglądu twarzy. Optyczne otwarcie oka i odmłodzenie spojrzenia uzyskane dzięki blefaroplastyce, dopełnia efekt pięknego wyglądu górnej części twarzy. W koncepcji zabiegów upiększających oczy – wraz z zabiegiem blefaroplastyki lub Adivive – bardzo często korzystamy równocześnie także z dobrodziejstwa ultradźwięków HIFU i lasera frakcyjnego. Wykorzystywany w tym celu program autorski pozwala na lifting górnej części twarzy, uniesienie brwi i wygładzenie zmarszczek na czole z jednoczesną poprawą jędrności, elastyczności i napięcia skóry. Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu, a rekonwalescencja trwa około 7-8 dni. Połączenie tych zabiegów przywraca spojrzeniu blask, nadaje wyglądowi świeżość, a także wizualnie odmładza – według niektórych – nawet o kilkanaście lat!

KONIEC DLA PODWÓJNEGO PODBRÓDKA

Podkreślony kontur twarzy i piękny profil – to obecnie jeden z najbardziej pożądanych rezultatów. Redukcja podwójnego podbródka oraz wykorzystanie nici liftingujących do podkreślenia linii żuchwy, to zdecydowanie połączenie, które zasługuje na podium. Dzięki mikroliposukcji chirurg pozbywa się definitywnie nadmiaru tkanki tłuszczowej, który zostaje odessany z podbródka. Następnie zabieg dopełnia wewnątrztkankowy laser napinający włókna kolagenowe oraz specjalne systemy nici liftingujących, które pomagają pozbyć się tak zwanych chomiczków i eksponują linię żuchwy.

Nowoczesne nici liftingujące najczęściej wykonane są z wchłanialnego tworzywa, które poza poprawą napięcia tkanek, ze względu na swój skład, stymulują także produkcję kolagenu. Dzięki tej właściwości
w miejscu ich wchłonięcia tworzy się naturalna struktura kolagenowa, którą można nazwać „rusztowaniem” dla skóry. Ta cecha sprawia, że efekt ich wykorzystania zostaje z pacjentem na wiele lat po wchłonięciu się nici. Rezultat połączenia tych trzech zabiegów jest zdumiewający, zwłaszcza dlatego, że osiąga się go po jednej procedurze. Pacjent podobnie jak w pierwszym przypadku, tego samego dnia wraca do domu, a rekonwalescencja trwa około 7-14 dni. Efekt połączenia tych zabiegów jest długotrwały i satysfakcjonujący – zobacz na zdjęciach!

EFEKTOWNE WYSZCZUPLENIE TWARZY

Podkreślenie kości policzkowych i smukła twarz to obecnie wiodący trend urodowy. Niestety wygląd tego obszaru twarzy może być kwestią genetyczną, a pucułowate policzki najczęściej są odporne na odchudzanie i diety. To głównie poduszki tłuszczowe Bichata odpowiadają za wygląd oraz objętość policzków i mogą nadawać twarzy okrągły, pełny kształt – a nawet jak twierdzą niektórzy – lekko dziecięcy. W naszej Klinice możliwa jest ich redukcja. Najczęściej wykonywana terapia łączona dla tego rodzaju problemu to chirurgiczny zabieg bichektomii oraz skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU lub laser lipolityczny
w procedurze Acculift. Najpierw chirurg redukuje objętość poduszeczek Bichata od strony wewnętrznej policzka. Po założeniu rozpuszczalnych szwów, przechodzi do zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer lub lasera lipolitycznego i napinającego włókna kolagenowe Accusculpt.

Działanie ultradźwięków HIFU oraz procedura Acculift wpływa na skórę, mięśnie i tkankę tłuszczową, pobudza je i stymuluje. Zwiększona ilość kolagenu przyśpiesza regenerację i zagęszcza skórę. Ultradźwięki i laser silnie ujędrniają ten obszar, co wzmacnia pożądany efekt na wiele lat. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w pełnym komforcie, pacjent zachowuje świadomość podczas zabiegu i jest on bezbolesny. Podobnie jak w poprzednich terapiach łączonych, pacjent wraca do domu tego samego dnia. Szwy od wewnętrznej strony policzka wchłaniają się samoistnie, a pierwsze efekty dostrzegalne są już po około czterech tygodniach. Jest to doskonałe połączenie zabiegów dla osób, które pragną wyszczuplić twarz i dodać jej młodzieńczego wyglądu, a które nie mogły osiągnąć tego efektu poprzez dietę i ogólny spadek masy ciała.

Gdybyśmy mieli stworzyć różne kategorie zabiegów medycyny estetycznej, mogłoby być ich naprawdę wiele. W Klinice Zawodny posiadamy ponad czterdzieści różnych urządzeń. To, co jednak czyni te maszyny niezwykłymi to doświadczenie, umiejętności i ręce naszych specjalistów, którzy wykonują zabiegi. Gdyby sekret tkwił wyłącznie w urządzeniu, zabieg straciłby swoją wyjątkowość. Dlatego często podkreślamy, że naszym największym dobrem jest doświadczony i wykwalifikowany zespół. Specjaliści, którzy rozumieją mechanizm działania sprzętu i jego wpływ na tkanki, wiedzą, jak dopasowywać możliwości do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta – wiedzą, też jakie techniki, jakie parametry i technologie będą dla niego najlepsze. I to jest właśnie idea zabiegów łączonych – to najbardziej odpowiednie połączenie zabiegów dla danego pacjenta wybrane przez doświadczonego specjalistę – tak, aby jak najszybciej i najskuteczniej osiągnąć pożądany efekt. Taki rezultat ma zostać z pacjentem na długo. Zapraszamy na konsultacje.

Prestiż  
Październik 2021