Nowy budynek Wyższej Szkoły Bankowej

Przez ostatnie 13 lat Wydział Ekonomiczny w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu mieścił się przy al. Wojska Polskiego. Potrzeby uczelni uległy jednak zmianie i WSB mieści się teraz w innowacyjnym, zaprojektowanym według własnego pomysłu budynku, który wpisuje się w strategię technologizacji dydaktyki.

Autor

Prestiż

Ulica Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3 to nowy adres WSB w Szczecinie. 23 października w murach uczelni odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022, połączone z oficjalnym otwarciem nowego budynku.

Uczelnia według projektu szczecińskiego architekta

Praca nad projektem nowej siedziby WSB w Szczecinie trwała 10 miesięcy. Jego autorem jest znany szczeciński architekt Jacek Lenart, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz współtwórca projektu szczecińskiej Filharmonii. Praca nad projektem budynku dla WSB była dla niego kolejnym, ciekawym wyzwaniem.

– W pracy nad projektem bardzo istotny był przyjęty system pracy zespołowej. Spotykaliśmy się zarówno na żywo, jak i online będąc w ciągłym kontakcie z wewnętrznym zespołem projektowym WSB. Każdy był bardzo zaangażowany i zależało nam na uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego, dostosowanego do potrzeb nowoczesnej i komfortowej uczelni. Myślę, że udało nam się to osiągnąć – mówi Jacek Lenart.

Generalna przebudowa rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Firma budowlana musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, wynikającymi z konieczności zmiany pierwotnego przeznaczenia budynku, w którym aktualnie znajduje się nowa siedziba WSB.

 – Za nami miesiące intensywnej pracy, spotkań z architektem i firmą budowlaną. To był czas pełen wyzwań, kompromisów i zaskoczeń. Wszystko szło jednak zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Przebudowa sprawiła, że budynek całkowicie zmienił swój wygląd. Jego charakterystycznym oraz moim ulubionym elementem jest zewnętrzna klatka schodowa. Istotne jest to, że całość zachowała swój industrialny charakter, który tworzy wyjątkowy styl tego obiektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyglądu naszej nowej siedziby i otrzymujemy wiele pozytywnych opinii i gratulacji od studentów oraz naszych partnerów – dodaje Anna Hołubowska, wicekanclerz Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Nowoczesna szkoła wyższa w sercu Szczecina

W nowej siedzibie przygotowana została baza laboratoryjna dla przedmiotów kierunkowych służących nabywaniu nowych kompetencji. W budynku znajduje się 10 laboratoryjnych sal komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, w tym jedno laboratorium grafiki komputerowej, dwa laboratoria techniczne, sale dydaktyczne multimedialne – z kamerami, nagłośnieniem i monitorami interaktywnymi. To wszystko sprawia, że budynek jest nowoczesny, innowacyjny i komfortowy.

Na pierwszym piętrze znajduje się sala hybrydowa ze sprzętem, który daje możliwość realizacji zajęć wraz ze studentami oraz wykładowcami z innych Wyższych Szkół Bankowych. Na kolejnych poziomach mieszczą się dwie sale streamingowe oraz aula, która pomieści prawie 300 studentów. Budynek wyposażono w bibliotekę, bufet, strefy studenta i przystosowano dla osób niepełnosprawnych.

WSB w Szczecinie znajduje się blisko Bramy Portowej, w samym centrum miasta. Doskonała lokalizacja daje możliwość dojazdu na uczelnię samochodem, komunikacją miejską oraz pociągiem. 

Prestiż  
Listopad 2021