PCG wspiera lokalne inicjatywy

Społeczna odpowiedzialność biznesu zakłada wspieranie działań charytatywnych i dobroczynnych przez firmy komercyjne. Dzięki środkom finansowym, jakie posiadają, mogą one angażować się w inicjatywy lokalnych społeczności czy też w akcje pomocowe. Dzięki temu mają szanse zrobić coś dobrego dla otoczenia, w którym funkcjonują. Taki kierunek prowadzenia biznesu przyjął także ogólnopolski deweloper PCG, m.in. realizujący w Szczecinie inwestycję Victoria Apartments. 

Autor

Dariusz Staniewski

Firma jest doskonałym przykładem tego, że można z sukcesem prowadzić biznes, jednocześnie mając wysoką wrażliwość na potrzeby społeczne w najbliższej okolicy.

Branża deweloperska, choć nie mówi się o tym często, jest motorem napędowym szeregu działań w wielu regionach. Doświadczeni i prężnie działający deweloperzy nie tylko przywiązują wagę do wysokiej jakości, stosowania energooszczędnych materiałów i rzetelnego wykonywania robót budowlanych, ale także do tego, by tworzyć dobre miejsca do życia. To oznacza także działanie z korzyścią dla lokalnej społeczności poprzez m.in. troskę o tereny zielone, nawiązywanie współpracy z funkcjonującymi w najbliższym otoczeniu organizacjami. W ten sposób firmy realizują swoje inwestycje, np. osiedla, ale też nawiązują długotrwałe pozytywne relacje z mieszkańcami. Przekłada się to na zaufanie wśród sąsiadów i partnerów, którzy doceniają zaangażowanie przedsiębiorstwa w rozwój regionu.

Działający od ponad roku w Szczecinie deweloper PCG od początku realizacji swoich inwestycji wyznaje zasadę włączania się w różne akcje związane m.in. ze sportem, który w filozofii firmy zajmuje ważne miejsce. W macierzystym regionie dolnośląskim PCG znane jest z promowania zdrowego stylu życia, kreowania i wspierania projektów propagujących aktywność fizyczną czy też rozwój różnego rodzaju hobby oraz zainteresowań wśród lokalnej społeczności. 

Przykładami takich działań w ostatnim czasie są: objęcie patronatem półmaratonu w Wałbrzychu, w którym prezes firmy wziął udział jako zawodnik, stałe partnerstwo z wrocławskim Klubem Żeglarskim „Yacht Club Bergline" we Wrocławiu. W Szczecinie PCG wsparło organizację eventu „Fly Day” z okazji 75. rocznicy Aeroklubu Szczecińskiego, działającego na terenie osiedla Dąbie, szeroko zaangażowało się w projekt Sail Szczecin 2021 i działania Centrum Żeglarskiego, które swoją siedzibę ma tuż obok powstającej nowoczesnej inwestycji dewelopera – Victoria Apartments nad jeziorem Dąbie. Podczas regat o Puchar Dnia Dziecka w maju zorganizowane została strefa dla dzieci z różnymi atrakcjami oraz przygotowano upominki dla młodych uczestników zawodów. Na Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 przy linii brzegowej jeziora Dąbie powstała Akademia Surfera oraz zapewniono prezenty dla zwycięzców imprezy. Podobnie podczas zawodów kończących sezon żeglarski– Regat Nadzieja Sportu – PCG przekazało nagrody dla uczestników.

Firma zwraca także uwagę na działania proekologiczne, wprowadzając takie rozwiązania na terenie swoich inwestycji. W Victoria Apartments w standardzie przy zakupie mieszkania klienci otrzymują system inteligentnego zarządzania ogrzewaniem i czujnikami otwarcia okien Smart Home. Pozwala to zmniejszyć zużycie ciepła. W ubiegłych latach PCG dbało też o przyrodę, sadząc drzewa czy tworząc budki lęgowe dla ptaków.

Włączenie się firmy PCG w działania z zakresu CSR potwierdza wysoką świadomość otoczenia, w którym się znajduje i wpływu, jakie na nie wywiera. Deweloper zaangażowany w lokalną społeczność jest nastawiony na współpracę i uczciwość. Bo tylko takie podejście gwarantuje dobre relacje i w efekcie korzyści dla wszystkich stron.

Prestiż  
Listopad 2021