Hotel Sanssosuci

Niezwykła wizytówka Karpacza

Ta inwestycja zadowoli najbardziej wymagających klientów. Prestiżowy projekt apartamentów inwestycyjnych, gdzie będzie można wypoczywać i zarabiać cały rok.

Autor

Prestiż

Hotel Sanssouci położony jest w Karpaczu – mieście usytuowanym w  najatrakcyjniejszej części Karkonoszy, u podnóża Śnieżki. Budynek znajduje się na wysokości 840 metrów n.p.m. w okolicy legendarnego kościółka Wang. Graniczy także z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dzięki tym niewątpliwym walorom lokalizacyjnym nieruchomość wkrótce na pewno stanie się doskonałym wyborem dla wszystkich ceniących sobie zarówno aktywny wypoczynek, jak i spokój, ciszę oraz niezapomniane widoki wspaniałych górskich krajobrazów.

Hotel Sanssouci w Górnym Karpaczu to także niezwykłe miejsce z wielowątkową, fascynującą historią.  Sanssouci (z jęz. franc. „sans souci” – beztroski) budowany był w okresie olbrzymiej odbudowy, a następnie rozbudowy miasta po powodzi w 1897 roku. Obiekt powstał w pierwszych latach XX wieku. Był jednym z najnowocześniejszych i najbardziej reprezentacyjnych hoteli. Zwracał uwagę przede wszystkim wspaniałym wyglądem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak pierwsza w okolicy winda osobowa, centralne ogrzewanie, bieżąca ciepła i zimna woda, własna restauracja oraz kasyno gry. Hotel był niewątpliwą i sławną wizytówką miasta.

Projekt nowo powstającej inwestycji przewiduje przebudowę oraz modernizację zabytkowej części Hotelu Sanssouci, m.in. dobudowanie nowego skrzydła, które będzie dysponowało tarasem widokowym i ogrodami otoczonymi Karkonoskim Parkiem Narodowym. Obiekt zostanie wyposażony w większość niezbędnych i nowoczesnych usług hotelowych. Klienci będą mieli do dyspozycji pełne zaplecze Wellness &SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, saunami, siłownią i salą fitness. Znajdzie się w nim także  historyczna sala balowa i konferencyjna oraz kidsroom. Na pierwszym piętrze zaplanowano kompleks restauracji i barów. Komfort użytkowania zapewni wszystkim możliwość korzystania z parkingu podziemnego.

Za komercjalizację inwestycji odpowiada firma assethome.pl w której klienci otrzymają komplet informacji i pełną ofertę apartamentów. Planowane oddanie inwestycji do użytku ma nastąpić już w pierwszym kwartale 2023 roku.

Hotel będzie luksusowym resortem, który połączy wyjątkową architekturę oraz najwyższy, 5-gwiazdkowy standard wyposażenia, przy jednoczesnym uszanowaniu tradycji tego miejsca. W każdym detalu wystroju wnętrz będą mogli Państwo odnaleźć fenomenalne ujęcie klasyki w duchu obecnych czasów.

W pobliżu znajduje się stacja narciarska Pod Wangiem, gdzie można skorzystać z 400-metrowego stoku narciarskiego. Jest on świetnie oświetlony oraz sztucznie dośnieżany. Na terenie stacji znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz bar. Inwestycja będzie wyposażona
w narciarnie, gdzie planujący pobyt goście, posiadający własny sprzęt będą mieli stworzone odpowiednie warunki do jego bezpiecznego przechowywania. Z kolei wiosną, latem czy też jesienią amatorzy pieszych wędrówek, tras rowerowych czy górskich wspinaczek będą mogli aktywnie spędzać czas, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki, zwiedzając liczne i interesujące zabytki w Dolinie Pałaców i Ogrodów oraz  korzystać z uroków niepowtarzalnej przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego – bez wątpienia jednego z najpiękniejszych obszarów chronionej przyrody na terenie Polski.

Karkonosze to niezwykle popularny region Polski. Zawsze cieszył się zainteresowaniem turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dlatego apartament w górach, czyli w Hotelu Sanssouci, na pewno okaże się korzystną inwestycją.

Manager Projektu – Joanna Jockel

tel. +48 500 223 677
joanna.jockel@assethome.pl

Prestiż  
Listopad 2021