Okiem dermatologa

Męska strona piękna

Mężczyźni coraz częściej i coraz odważniej korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej i zabiegów kosmetologicznych. Czasy, gdy dbanie o swój wygląd było tematem żartów, na szczęście minęły. Panowie są dziś dużo bardziej świadomi i o wiele chętniej dbają o swoje ciało i twarz. Zwracają uwagę na to, co jedzą, uprawiają sporty i oczywistym jest, że pragną zachować młody i zdrowy wygląd. Wizyta w gabinecie kosmetologicznym czy medycyny estetycznej staje się normą.

Autor

Aneta Dolega

W Klinice Dr Stachura panowie są mile widziani. Znajdą tutaj pomoc z zakresu dermatologii jak i medycyny estetycznej. Większość zabiegów, z których korzystają panie jest także im dedykowana. 

Niezwykle ważnym, i często również problematycznym obszarem dla wielu panów jest utrata włosów- całkowita lub miejscowa, często jest przyczyną kompleksów i utraty pewności siebie. Nie każdy mężczyzna potrafi i chce to zaakceptować. Z pomocą przychodzi mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Regen ACR, która znakomicie się sprawdza w łysieniu plackowatym i androgenowym. W przypadku wypadania włosów stosowane jest osocze PRP, czyli bez dodatku kwasu hialuronowego. - Osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta zawiera „transportowane” przez płytki krwi czynniki wzrostu, które przyczyniają się do odnowy mieszków włosowych w obrębie skóry głowy – tłumaczy dr Kamila Stachura, dermatolog i specjalista medycyny estetycznej. – Wprowadzane w skórę składniki silnie stymulują naturalne mechanizmy regeneracji. Komórki zostają zmuszone do pracy, gdyż pobudzane są komórki macierzyste w obrębie cebulki włosowej. Cebulka odżywa i włos zaczyna rosnąć.

Zabieg przeprowadzany jest w serii: na początku raz w miesiącu, potem, gdy włosy odrosną, raz na trzy miesiące. Osocze poprawia jakość i gęstość włosów, stymuluje odrost włosów oraz zmniejsza ich wypadanie. 

Przy łysieniu androgenowym (zakola i utrata włosów wierzchołka głowy) w Klinice Dr Stachura można skorzystać także z zabiegu o nazwie Regenera Activa. To specjalnie zaprojektowany system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek. - W pierwszym etapie pobierany jest niewielki wycinek skóry z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe – tłumaczy dr Stachura. – W kolejnym etapie, za pomocą specjalnego urządzenia izoluje się z pobranej od pacjenta tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowana zawiesina, przy pomocy mezoterapii, zostaje podana w skórę głowy, w okolice mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze. Zabieg wykonuje się tylko w jednej serii i można go powtórzyć po kilku latach.

Poza skórą głowy mężczyźni także pragną mieć zregenerowaną skórę twarzy i coraz częściej sięgają po preparaty, które do tej pory były domeną pań, a mianowicie botoks i kwas hialuronowy. W przypadku toksyny botulinowej najczęściej stosowana jest u panów na zmarszczki na czole i między brwiami. Czasem panowie pragną również zminimalizować kurze łapki w okolicach oczu. W przypadku kwasu hialuronowego, u mężczyzn jest stosowany głównie jako wypełnienie doliny łez, która wizualnie postarza twarz i nadaje jej zmęczony wyraz.

Kolejnym zabiegiem, z którego coraz częściej korzystają panowie jest Ultraformer, czyli nieinwazyjny lifting twarzy opierający się na technologii HIFU. – Zabiegi z zastosowaniem tej metody dają spektakularne efekty poprzez działanie na głębokie warstwy skóry i tkanki podskórnej, w rezultacie uzyskując nieinwazyjny lifting twarzy – zachwala dr Kamila Stachura. –  Zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Twarz zachowuje swój naturalny wygląd, jej owal jest poprawiony, a skóra jest jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Lasery od dawna działają w służbie medycyny, również estetycznej.
Ich właściwości są nie do przecenienia i w tym przypadku nie ma również podziału na płeć. Laser pikosekundowy Enlighten wspaniale radzi sobie także z męską skórą usuwając przebarwienia, likwidując blizny, spłycając zmarszczki i zwężając pory. Twarz po jego działaniu, po okresie rekonwalescencji wygląda nie tylko lepiej, ale jest też zdrowsza. Drugi typ lasera, z którego mężczyźni mogą śmiało korzystać to laser frakcyjny CO2, który także łączy właściwości estetyczno-lecznicze.
Z jednej strony odmładza twarz, z drugiej ma działanie dermatologiczne, gdyż likwiduje blizny, nawet te głębokie, a także włókniaki i brodawki. 

Do niedawna depilacja laserowa była zabiegiem kojarzonym głównie z paniami. Czy jest zaskoczeniem, że stała się bliska również panom?  – Nie, a to dzięki rewelacyjnym efektom uzyskiwanym przy wykorzystaniu lasera Cutera Excel HR. Dzięki temu laserowi już po kilku wizytach możemy uzyskać trwały efekt. Panowie często depilują plecy i klatkę piersiową a zabieg ten sprawia, że mogą cieszyć się trwałym efektem w postaci gładkiej skóry. Depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna. U osób bardziej wrażliwych na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe na około godzinę przed rozpoczęciem zabiegu.

Do niedawna sądzono, iż trądzik różowaty to choroba częściej dotykająca kobiety niż mężczyzn. Dziś już wiemy, że częstotliwość jej występowania jest porównywalna. Niezastąpioną pomocą w walce z tą przykrą dolegliwością jest laser Cutera EXCEL V+.  – By laseroterapia dała dobre i trwałe efekty łączy się ją z odpowiednio dobranym leczeniem farmakologicznym – tłumaczy dermatolog Kamila Stachura. – Laser Cutera EXCEL V+ daje także rewelacyjne efekty w przypadku pajączków, popękanych naczynek i rumienia, który często występującego również u panów. 

Wśród zabiegów związanych z medycyną estetyczną oraz dermatologią, z których w Klinice Dr Stachura mogą skorzystać panowie są także zabiegi kształtujące męską sylwetkę. Schwarzy to nieinwazyjna technologia do stymulacji mięśni, działająca na trzech płaszczyznach - budowania, wzmacniania i rzeźbienia mięśni oraz dodatkowo redukcji tkanki tłuszczowej. To zabieg, z którego zdecydowanie mogą skorzystać panowie, zarówno ci, którzy uprawiają sport jak ci, którzy na niego nie mają czasu, a mimo to chcieliby wzmocnić swoje mięsnie. –  Technologia ta, wykorzystująca pole elektromagnetyczne oraz autorską technologię FMS – Skoncentrowaną Stymulację Magnetyczną, stymuluje mięśnie, powodując ich skurcz, a tym samym lipolizę w komórkach tłuszczowych, która finalnie prowadzi do utraty nadmiernych kilogramów — wyjaśnia dr Kamila Stachura. – Zabieg trwa ok. 20-45 minut i jest bezbolesny. W jego trakcie przykładamy aplikator urządzenia do partii ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Schwarzy wykonuje pracę samodzielnie, wytwarzając od 20 000 do 60 000 skurczów mięśni na wybranym obszarze ciała. W naszej Klinice zabiegi te wykonuje fizjoterapeuta, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie przygotowuje również indywidualne programy zabiegowe dla osiągnięcia najlepszego efektu – dodaje pani Doktor.

Powodów dla którego mężczyźni powinni odwiedzić Klinikę Dr Stachura jest wiele. Ważna jest również profilaktyka poza gabinetem. W celu potrzymania efektów zabiegów, warto zaopatrzyć się w nowoczesne kosmeceutyki do pielęgnacji skóry, które idealnie sprawdzą się w domowych warunkach.

 

Prestiż  
Listopad 2021