PKO Inteligentny dom – nowy wymiar bezpieczeństwa

Program PKO Inteligentny dom, to innowacyjne połączenie nowego ubezpieczenia nieruchomości PKO Dom z technologią smart home. To jest nowość na naszym rynku, która wyróżnia ofertę PKO Banku Polskiego, ponieważ daje klientom coś więcej niż tylko ochronę wynikającą z polisy. 

Autor

Dariusz Staniewski

– Technika zabezpieczeń domów i mieszkań dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz aplikacji mobilnych, rozwija się obecnie w zawrotnym  tempie. Zależało nam, aby stworzyć nowoczesne ubezpieczenie, które dzięki wykorzystaniu technologii smart home, nie tylko będzie zabezpieczać przed losowymi wypadkami, ale wręcz pozwoli ich uniknąć – mówi Anna Jankowska, Dyrektor ds. Wsparcia Regionu, Biuro Wsparcia Regionalnego, PKO Ubezpieczenia. 

– Każdy, kto doświadczył wypadku, którego skutkiem było zalanie, pożar czy nawet kradzież dałby pewnie wszystko, żeby do tego nie doszło. Ubezpieczenie PKO Dom w połączeniu z Programem PKO Inteligentny dom nie tylko chroni nieruchomość, ale też uprzedza przed zagrożeniem takiego wypadku – dodaje Anna Jankowska.

PKO Inteligentny dom to rozwiązanie typu smart home obejmujące zestaw inteligentnych urządzeń, w tym np. czujników zalania, dymu czy włamania. Dzięki nim można z dowolnego miejsca, za pomocą aplikacji na telefon, monitorować bezpieczeństwo swojego domu, aby mała usterka związana np. z wyciekiem wody, nie przerodziła się w większą szkodę.  

Każdy klient PKO Banku Polskiego, który skorzysta z ubezpieczenia PKO Dom i dołączy do Programu PKO Inteligentny dom, otrzyma 40 proc. zniżki na zakup tych nowoczesnych urządzeń. Opłata za urządzenia jest jednorazowa, a w okresie użytkowania klient nie ponosi dodatkowych kosztów. 

– Uruchomienie programu poprzedziły badania z klientami. Chcieliśmy mieć pewność, że nowe rozwiązanie zaspokoi potrzeby klientów związane z zabezpieczeniem domu. Warto też dodać, że połączenie ubezpieczenia z nowoczesną technologią było możliwe dzięki współpracy PKO Ubezpieczenia z polskim producentem smart home FIBARO, a także Mondial Assistance – liderem usług assistance na naszym rynku – mówi Anna Jankowska.

– W razie zalania czy pożaru, czujniki wykryją awarię i przekażą sygnał do Centrum Alarmowego. Wtedy natychmiast klient otrzymuje informację, a także szybką pomoc od PKO Ubezpieczenia, aby rozwiązać problem. To innowacyjne i pierwsze na polskim rynku rozwiązanie, gdzie to  ubezpieczyciel kontaktuje się z klientem w sytuacji wystąpienia szkody. Ubezpieczenie PKO Dom otrzymało we wrześniu tytuł Produktu Miesiąca Gazety Ubezpieczeniowej dla cyt. „oferty łączącej w sobie szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz zastosowanie technologii smart home, będącej nowoczesnym systemem zabezpieczeń umożliwiającym uniknięcie lub minimalizację skutków wydarzeń losowych –  dodaje Anna Jankowska.

Prestiż  
Grudzień 2021