Kreatywny relaks

To w jakich warunkach i wnętrzach pracujemy jest bardzo ważne. Przestrzeń biurowa powinna być nie tylko praktyczna i nawiązująca do charakteru pracy, ale także przyjemna. Stylowo i nowocześnie zaprojektowane biura dla firmy Caveral, zajmującej się m.in. transportem oraz spedycją drogową i morską to kolejne dzieło pracowni IDS. Biura powstaną przy ulicy Zielonogórskiej 31, na drugiej kondygnacji budynku, który jest zupełnie nową inwestycją.

Autor

Aneta Dolega

– Projekt powstawał w ścisłym porozumieniu z inwestorem – mówi architektka Adriana Gagatek z pracowni IDS. – Braliśmy przede wszystkim pod uwagę układ funkcjonalny przestrzeni biurowej oraz specyfikę firmy, która opiera się na ścisłej współpracy wszystkich jej pracowników.

Zaprojektowana przestrzeń typu open space ma pomieścić 50 osób. Kolorystycznie nawiązuje do loga firmy. – W projekcie zostały wykorzystane  trzy kolory – mówi inwestor Sławomir Winiarski z firmy Caveral. – Zielony i niebieski znajdują się w firmowym logo, natomiast czerń to barwa naszych samochodów oraz tła, na którym widnieje nazwa firmy.

Innym elementem wystroju wnętrza wpisującym się w charakter firmy, jest oryginalna recepcja, której zabudowa ma być złożona z pasów mocujących, tych którymi spina się plandeki. Na podobnych pasach mają zawisnąć huśtawki, na których pracownicy będą mogli się zrelaksować, ale także w spokoju porozmawiać. Wspomnianemu relaksowi, połączonemu również z pracą posłużyć ma specjalnie wydzielone do tego miejsce. – Wszelkie spotkania i wewnętrzne rozmowy odbywać się będą na wygodnych pufach,
w przeznaczonej do tego przestrzeni, wyposażonej w rzutnik cyfrowy – tłumaczy Sławomir Winiarski. – Jeśli ktoś będzie miał ochotę, odłączyć się na chwilę od obowiązków, będzie mógł skorzystać z pokoju gier.

Kolejnym ważnym miejscem w biurze ma być sala konferencyjna połączona przeszkloną ścianą z kuchnią, która ma służyć nie tylko do spotkań służbowych. – Specyfiką naszej firmy jest ścisła współpraca wszystkich osób w biurze, dlatego pracownicy działają na otwartej przestrzeni – wyjaśnia inwestor. – Oprócz tego, bardzo ważne jest dla nas wspólne spędzanie czasu, celebrowanie urodzin, wszelkich świąt, wspólnych posiłków, a także organizowanie imprez firmowych. 

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić pracę biurową, w projekcie zastosowano specjalne materiały. – Przede wszystkim wykorzystałyśmy zastane już industrialne elementy jak szlachetny beton – mówi Klaudia Domaszk, architektka z IDS. – Oprócz tego w naszej koncepcji znalazły się ścianki i panele akustyczne, a także lampy pokryte materiałem pochłaniającym dźwięk. A wszystko po to, by praca biurowa odbywała się w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Prestiż  
Grudzień 2021