Moc ukryta we włosach

Wszystko zaczęło się od kalendarza „Wiele powodów by żyć”, który zachęca panie do regularnych badań ginekologicznych, a którego celem jest opłacenie badań cytologicznych dla jak największej ilości kobiet. A wszystko w ramach profilaktyki nowotworowej. Jedną z osób, która wzięła udział w tej akcji jest szczecińska restauratorka Anita Agnihotri, która poszła w pomaganiu o krok dalej. 

Autor

Aneta Dolega

Znana także ze swoich niezwykle pięknych włosów, właścicielka restauracji Bombay, oddała je na rzecz Fundacji Rak’n’Roll, która m.in. pomaga kobietom w trakcie chemioterapii, sponsorując dla nich peruki wykonane z pozyskanych w  ten sposób włosów. – Muszę przyznać, że kiedy otrzymałam propozycję udziału w sesji zdjęciowej do kalendarza, nie interesowałam się tak bardzo tematem raka szyjka macicy i związanej z tym profilaktyki – wyznaje Anita Agnihotri. – Dopiero w trakcie pracy nad tym projektem przyjrzałam się temu problemowi bliżej, zaczynając od swoich rodzinnych Indii, gdzie kobiety właściwie nie otrzymują żadnej pomocy z tym kierunku, nie badają się, wiele z nich nie ma nawet takiej możliwości. Pomyślałam że musze coś zrobić. A w związku z tym, że mieszkam w Polsce, w Szczecinie, musze zrobić to lokalnie. Samo pozowanie do zdjęć mi nie wystarczyło. Jestem osobą, która za słowami potrzebuję czynów, konkretnego działania.

O działaniu Fundacji Rak’n’Roll Anita Agnihotri dowiedziała się od swojej fryzjerki z salonu Hal No 1. W trakcie wizyty, która poprzedzała uroczystą premierę kalendarza, Anita Agnihotri zdecydowała się na obcięcie swych ciemnych pukli. – W planie miałyśmy zrobienie mi specjalnej, odświętnej fryzury na wernisaż, a wyszłam z salonu w krótkich włosach – śmieje się restauratorka. – Wydało mi się, że obcięcie ich właśnie na tę imprezę jeszcze bardziej zwróci uwagę na problem. Kiedy jest się osobą publiczną, znaną tak jak ja, to warto swój wizerunek wykorzystywać w szlachetnych celach. Można w te sposób zainspirować inne osoby do działania i pomocy. W kwestii obcięcia włosów, przypomniałam sobie o jednej rzeczy związanej z Indiami. Tam kobiety często obcinają włosy i składają je w świątyniach by zdobyć przychylność bogów, jest więc w tym także element duchowy.  Myślę, że kiedy moje włosy odrosną znowu je obetnę na dobry cel.


Siła sióstr


 

Prestiż  
Grudzień 2021