Prestiż doceniony
i nagrodzony!

Magazyn Szczeciński Prestiz został wyróżniony certyfikatem marki „Zrobione w Szczecinie” w najnowszej, piątej edycji tego konkursu. Jego celem jest promocja lokalnych produktów i usług o najwyższej jakości. –  To dla nas ważna nagroda, daje nam nowe siły, potężny zastrzyk energii do działania i tworzenia jeszcze lepszego pisma – stwierdziła Izabela Marecka, redaktor naczelna Prestiżu. No to się teraz trochę pochwalimy i polansujemy!

Autor

Dariusz Staniewski

Tegoroczna odsłona konkursu „Zrobione w Szczecinie” była już piątą edycją projektu realizowanego przez Urząd Miasta Szczecin i Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej od 2018 roku. Jego celem jest promocja produktów i usług lokalnych, wyróżniających się najwyższą jakością.

– Nagroda „Zrobione w Szczecinie” z pewnością podnosi Prestiż wyróżnionych produktów czy usługi, świadczy o ich lokalnym charakterze i wysokiej jakości – mówił Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin. – Laureaci, poprzez swoje produkty i usługi, są ambasadorami Szczecina. Doceniamy to i bardzo im za to dziękujemy. Jesteśmy z Was dumni – mówił Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin podczas uroczystego ogłoszenia laureatów połączonego z wręczeniem pamiątkowych certyfikatów i statuetek, które odbyło się w środę, 17 listopada, w Willi Lentza.

Z 62 złożonych w roku 2021 wniosków wyłonionych zostało łącznie 20 laureatów – po 10 w kategorii „Produkt” i „Usługa”. Magazyn Szczeciński Prestiż został nagrodzony „za pierwszy lokalny, kolorowy magazyn w Polsce, który regularnie udowadnia, że w Szczecinie dzieje się bardzo wiele”.

– To dla nas ważna nagroda, daje nam nowe siły, potężny zastrzyk energii do działania i tworzenia jeszcze lepszego pisma – stwierdziła Izabela Marecka, redaktor naczelna Magazynu Szczeciński Prestiż. 

A teraz mały rys historyczny. Magazyn Szczeciński Prestiż jest pierwszym w Polsce, bezpłatnym magazynem lifestylowym. Powstał w stolicy Pomorza Zachodniego w 2008 roku. Założyli go dwaj znani lokalni dziennikarze – Tomasz Chaciński i Michał Stankiewicz. Pismo rozwijało się bardzo szybko i prężnie. Nie dziwi więc fakt, że szybko w Polsce powstały jego kopie. Jednak najbliższą „rodziną” szczecińskiego Prestiżu są jego edycje koszalińska oraz trójmiejska. Pierwszą redaktor naczelną pisma była Daria Prochenka (dziś współwłaścicielka znanej firmy kosmetycznej Clochee). Od 2013 roku tę funkcję sprawuje Izabela Marecka.

Może to zabrzmi niezbyt skromnie, ale każde wydanie Prestiżu obfituje w naprawdę bardzo dobrze przygotowane materiały dotyczące szczecińskiego lifestylu, biznesu, medycyny, urody, architektury, designu, motoryzacji, kultury, sztuki, edukacji, muzyki, gastronomii oraz życia towarzyskiego, nie tylko lokalnych elit. U nas publikują najlepsi i najpoczytniejsi felietoniści w Szczecinie. Na naszych łamach regularnie pojawiają się także materiały przypominające niezwykłe wydarzenia z historii miasta. Prezentujemy sylwetki znanych szczecinian np. artystów, naukowców, lekarzy, przedsiębiorców itp. Nasze teksty odbijają się szerokim echem, budzą odzew, zainteresowanie, są czytane i komentowane. Cieszymy się, że dzięki nam szczecinianie mogą poznać ważnych, zasłużonych, uzdolnionych mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego oraz, że za naszym pośrednictwem mogą uczestniczyć w pewnych interesujących wydarzeniach – opowiada Izabela Marecka.

Magazyn Szczeciński Prestiż to także dwa, ukazujące się regularnie, wydania specjalne – Zdrowie i Uroda oraz Mieszkaj i Urządzaj. Kolejnym prestiżowym wydawnictwem jest kwartalnik Biznes i Inwestycje, który coraz prężniej się rozwija i cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród lokalnych przedsiębiorców

Magazyn Szczeciński Prestiż słynie nie tylko ze znakomitej treści, ale także z wyjątkowych i pomysłowych okładek. Kilka z nich było bardzo szeroko komentowanych, nie tylko w Szczecinie. Wzbudziły uznanie m.in. artystów, twórców kultury, ale i zawiść konkurencji oraz wzburzenie w niektórych kręgach społecznych. Tak było np. z okładką której bohaterem był znany szczeciński muzyk jazzowy – Sylwester Ostrowski, a jego nagie ciało okryte tylko saksofonem. Podobnie było w przypadku popularnej szczecińskiej aktorki Sylwii Różyckiej – naga przykryta jedynie kilkoma płatkami czerwonych róż, czy też lokalnego rapera i producenta odzieży – Winiego w stroju błazna.

– Nie boimy się kontrowersyjnych okładek, wywiadów, materiałów, felietonów. Nie zależy nam jednak na taniej sensacji. Ale lifestyle przecież niejedno ma imię. To szeroki krąg zjawisk i tematów. Nie unikamy ich. Dzięki Prestiżowi szczecinianie mogą się dowiedzieć, trawestując Woody Allena, o wszystkim co chcieliby wiedzieć, co w szczecińskiej trawie piszczy, ale boją się zapytać – dodaje Izabela Marecka.

Prestiż  
Grudzień 2021