Gotowi na wielkie wyjście

Święta, sylwester, noworoczne przyjęcia to okres odpoczynku ale też zabawy. Więcej czasu spędzamy wtedy z innymi, chętniej się spotykamy, celebrujemy rozpoczynający się karnawał. To sezon bankietów, rautów, kolacji, balów i wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich. Naturalne jest więc to, że chcemy nie tylko dobrze się czuć ale też dobrze wyglądać.

Autor

Aneta Dolega

– W przygotowaniach do tego nieco szalonego i radosnego okresu i w zadbaniu o urodę pomogą urządzenia, dzięki którym można wykonać zabiegi poprawiające kondycję skóry – Świetnym urządzeniem jest Jet Peel Pro, rewolucyjny system do kompleksowej regeneracji skóry twarzy i ciała – zachwala dr Magdalena Janeczek, chirurg i lekarz medycyny estetycznej – Jego unikalne, opatentowane aplikatory, umożliwiają bezdotykowe usuwanie zrogowaciałego naskórka, oraz bezigłowe wtłaczanie odpowiednich preparatów do głębokich warstw skóry. Jest to innowacyjne urządzenie, ponieważ dzięki zastosowanej technologii ma unikalną zdolność wtłaczania substancji aż na głębokość 1,5 mm, czyli do warstwy skóry właściwej. Jest to istotne, ponieważ to właśnie warstwa właściwa odpowiada za jakość naszej skóry.

Zabiegiem, który ma bardzo korzystny wpływ na stan skóry, a który wykonuje się tym urządzeniem jest Jet Skin Care. Łączy on zabiegi drenażu, hydropeelingu z zabiegami regeneracji skóry preparatami dostarczanymi do skóry właściwej. – To kompleksowy, 4-stopniowy proces obejmujący: masaż połączony z drenażem limfatycznym, eksfoliację, infuzję serum w głębokie warstwy skóry na całej powierzchni zabiegowej, booster – infuzję serum w miejsca wymagające bardziej intensywnego działania np. zmarszczki – tłumaczy dr Magdalena Janeczek. – Drenaż limfatyczny i szyi przynosi odczuwalną ulgę oraz relaksację mięśni. Poprawia krążenie krwi, a co za tym detoksykuje skórę, zmniejsza, a nawet likwiduje obrzęki. Substancje aktywne wtłacza się na głębokość skóry właściwej, czyli tam gdzie są najbardziej potrzebne. Jet Skin Care może być wykonany nawet na krótko przed samym wielkim wyjściem, gdyż nie pozostawia śladów i efektów charakterystycznych dla zabiegów inwazyjnych, a pomimo tego jest zabiegiem silnym w działaniu.

Drugim urządzeniem, które idealnie się nadaje na specjalne okazje, choć nie tylko, jest laser Alma Harmony. – Głowica Clear Lift poprawia owal twarzy, działa liftingująco, redukuje zmarszczki, zmiany pigmentacyjne, blizny i rozstępy – wymienia zalety urządzenia dr Janeczek. – Natomiast głowica DVL zamyka naczynia, likwiduje rumień, poprawia koloryt skóry, ma właściwości fotoodmładzania.

Alma Harmony Clear Lift, podobnie jak Jet Peel Pro może być stosowany w tzw. zabiegach bankietowych, ponieważ nie wymaga okresu rekonwalescencji. Do tego jest komfortowy dla pacjenta i nie wymaga znieczulenia. Można go również łączyć z innymi technologiami.

Oba urządzenia gwarantują znakomite efekty i olśniewający wygląd na ten specjalny czas. W momencie kiedy przystąpimy do któregoś z tych zabiegów, należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy: – Pamiętajmy  także o skórze  twarzy i także dekoltu i rąk– radzi dr Magdalena Janeczek. – Odsłaniając te obszary naszego ciała, powinny one pozostać w harmonii i równowadze. Tak jak nasza twarz prezentuje nasze spojrzenie i emocje, tak szyja powinna eksponować naszyjnik. 

Magdalena Janeczek ukończyła studia wyższe na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, specjalizacja chirurgia ogólna. Oprócz pracy chirurga w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej była również czynnym wykładowcą na Pomorskiej Akademii Medycznej, a także  członkiem zespołu transplantacyjnego, zajmującego się przeszczepami nerek. W roku 2011 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, broniąc swojej pracy doktorskiej na temat: „Charakterystyka kliniczna rodzinnego raka brodawkowatego tarczycy”. Pracowała również jako chirurg w oddziale chirurgii plastycznej Domu Lekarskiego, gdzie brała czynny udział w zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii plastycznej. W 2018 roku wzięła udział w pierwszej edycji elitarnego szkolenia, prowadzonego przez firmę Allergan, z zaawansowanych technik z zakresu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego i botoksu. Obecnie pracuje w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii oraz w praktyce prywatnej.

Prestiż  
Grudzień 2021