Medika – pod dobrą opieką

Klasyczna przychodnia zazwyczaj kojarzy nam się ze stresem, z wiecznym czekaniem oraz tym, że trudno dodzwonić się na rejestrację. Oczywiście, w czasie pandemii nasze wizyty w takich placówkach są mocno ograniczone, częściej korzystamy z teleporad. Jednak skojarzenia pozostają. Tymczasem podstawowa opieka zdrowotna, świadczona w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie musi tak wyglądać. Wręcz przeciwnie, może pod względem organizacji, funkcjonowania, zakresu usług i traktowania pacjenta przypominać prywatną instytucję. I takie miejsce znajduje się w Policach, a jest nim przychodnia Medika.

Autor

Aneta Dolega

Placówka świadczy usługi dla wszystkich, szczególnie dla mieszkańców Polic i Szczecina. Wbrew położeniu, nie jest trudno dostać się do Mediki. Mamy bardzo dobre połączenie komunikacje – przed przychodnią znajduje się pętla autobusowa oraz sporej wielkości parking. Jeśli ktoś zdecyduje się na jazdę samochodem, to podroż z centrum Szczecina zajmie mu jedyne 15 minut.

Wchodząc do Mediki od progu witają nas uśmiechnięte i pomocne panie na rejestracji oraz świetnie wykwalifikowany zespół lekarski  i personel medyczny.– Zespół jest miły i przyjazny. Pacjentów umawiamy na określone godziny, w ten sam sposób realizujemy teleporady – mówi lekarz rodzinny Justyna Burzyńska. – Konsultacje telefoniczne lub wizyty u lekarza rodzinnego są dostępne w  ciągu jednego dnia roboczego. Do tego nielimitowana usługa pielęgniarska, a także kompleksowe świadczenie usług medycznych przez lekarzy specjalistów.

Poradni specjalistycznych w Medice jest piętnaście, w tym ortopedia, neurologia, chirurgia, endokrynologia, ginekologia, diabetologia, alergologia, stomatologia i okulistyka a w niedalekiej  przyszłości  poradnia psychiatryczna. – Oprócz tego prowadzimy profilaktykę chorób układu krążenia i gruźlicy – wymienia lekarz. –  Lekarze specjaliści wystawiają skierowania na bezpłatne badania diagnostyczne, takie jak USG, RTG, mammografia, laboratoryjne, endoskopowe, tomografia komputerowa, które wykonujemy na miejscu oraz testy na koronawirusa. Wydajemy zwolnienia lekarskie na wypadek choroby, zapewniamy bezpłatne obowiązkowe szczepienia ochronne dla dzieci i dorosłych oraz specjalistyczny transport medyczny.

Przychodnia jest wyposażona w nowoczesną aparaturę diagnostyczną. Lekarze biorą udział w szkoleniach i webinarach, zdobywają punkty edukacyjne, nieustannie się doszkalają. W nowej pandemicznej rzeczywistości Medika  również się świetnie odnajduje. – Oczywiście, zgodnie z rozporządzeniem przyjmujemy wszystkie dzieci do 6 roku życia – mówi Justyna Burzyńska. –  Pacjentów infekcyjnych najpierw testujemy. Dodatkowo pacjentów dodatnich przyjmujemy w specjalnie przystosowanym do tego miejscu, gdzie ich normalnie badamy. Nie pozostawiamy nikogo samemu sobie. Naszą dewizą jest zapewnienie każdemu pacjentowi najlepszej opieki i najnowocześniejszych metod diagnostycznych stosowanych w kraju.

 

 

Prestiż  
Grudzień 2021