O biznesie w trudnych czasach

Przedsiębiorcy w Polsce zdają obecnie jeden z najtrudniejszych egzaminów – test z radzenia sobie w niepewnej, nieprzewidywalnej, a przez to w niezwykle trudnej rzeczywistości. Słowo „kryzys” odmieniamy przez wszystkie przypadki, a „Zarządzanie kryzysowe” nie jest już tylko tematem szkolenia, a staje się naszą codzienną praktyką. Jak sobie z tym radzimy? Patrząc obiektywnie – bardzo dobrze. Nie zmienia to faktu, że nie jest to łatwy czas: dwa lata pandemii, rosnąca inflacja, rewolucja na rynku pracy, a ostatnio druzgocąca wojna w Ukrainie. To wszystko powoduje, że rozmowa o realiach rynku w otoczeniu przedsiębiorców i ekspertów jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu. Zmian jest wiele i zachodzą one tak dynamicznie, że tylko przedsiębiorca, menadżer czujny, zwinny i otwarty na to, co dzieje się dookoła, jest w stanie radzić sobie z wyzwaniami codzienności. 

Autor

Prestiż

Pragnę Państwa zaprosić na czwartą edycję konferencji Szczecin Biznes & HR, która odbędzie się już 25 maja w gościnnych wnętrzach hotelu Courtyard by Marriott w Szczecinie. W trakcie wydarzenia będziemy dyskutować o tym, jak prowadzić biznes w trudnych czasach i jak, mimo wielu zmiennych, rozwijać siebie, swoich ludzi i firmę. Dotychczasowe edycje konferencji (wówczas pod nazwą #HRSzczecin) były źródłem żywej i kreatywnej dyskusji na temat przyszłości rynku pracy, na temat trendów, szans i zagrożeń. Po dłuższej przerwie wracamy, by znowu rozmawiać o tym, co się dzieje wokół i przewidywać, jakie wyzwania szykuje dla nas jeszcze rynek pracy i cała gospodarka. Na pewno nie zabraknie tematów, które tu i teraz kształtują naszą rzeczywistość i nie pozostają bez wpływu na sytuację i działalność polskich firm (wspomniane wyżej wojna, pandemia czy Polski Ład).

Jestem przekonana, że dla każdego kierującego firmą czy zespołem będzie to inspirujące, pobudzające kreatywność doświadczenie, a także idealna okazja, aby rozwiać wątpliwości, które mogą się w tym trudnym czasie pojawiać.

Szczecin Biznes & HR po raz kolejny poprowadzi znana i lubiana Beata Tadla, która zarażać nas będzie swoją, jakże teraz potrzebną, pozytywną energią. W gronie prelegentów natomiast znajdą się znakomici goście, w tym: charyzmatyczny Bogdan Sosnowski, wzięty trener, doradca, mówca inspiracyjny, specjalizujący się w strategii i wdrażaniu zmian, znana wszystkim psycholog Maria Rotkiel, ekspertka z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego, czy Szymon Kudła, który już trzecią dekadę inspiruje biznesowo szeroką publiczność w Polsce, w zachodniej Europie i w USA. Swoją praktyczną wiedzą z uczestnikami podzielą się również przedstawiciele biznesu, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami zmiennego rynku (m.in. Roman Borecki z Netto Polska, Salling Group). Zwieńczeniem będzie wykład profesora Zarzeckiego, który opowie o perspektywach gospodarczych na świecie, Europie i Polsce. Konferencję zakończy koktajl biznesowy, podczas którego będzie czas na wymianę wrażeń, spostrzeżeń czy nawiązanie nowych kontaktów.

Nie mam wątpliwości, że tak jak dotychczas, będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń kierowanych do biznesu i osób zarządzających. Liczymy na obecność przedstawicieli największych firm działających na Pomorzu Zachodnim. Partnerów zainteresowanych współtworzeniem konferencji serdecznie zapraszam do współpracy. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji: biznes-hr.pl, którą na bieżąco aktualizujemy.

Katarzyna Opiekulska-Sozańska, Dyrektor Zarządzająca LSJ HR Group. Prezes Fundacji Talent & Kariera

Prestiż  
Kwiecień 2022