Nakładki szczęścia

Piękny uśmiech to najlepsza wizytówka, która towarzyszy nam przez całe życie. Taki uśmiech gwarantują zdrowe, czyste i.… proste zęby. Korekcja zgryzu, a którą decyduje się wiele osób, zazwyczaj kojarzy nam się z noszeniem niewygodnych metalowych aparatów ortodontycznych. Jednak wcale nie musimy być na nie skazani. Metod na uzyskanie prostego i ładnego zgryzu nie brakuje. Jedną z nich są nakładki wyrównujące.

Autor

Aneta Dolega

– W przeciwieństwie do tradycyjnych, metalowych aparatów ortodontycznych, nakładki są prawie niewidoczne, wygodne w noszeniu, łatwo wyjmowane i co najlepsze – nie narzucają ograniczeń dietetycznych – przekonuje Maciej Szwajkiewicz, lekarz stomatolog z Gabinetów Tuwima. – I mówię to z pełnym przekonaniem, bazując również na własnym doświadczeniu.

Na czym polega różnica? – Innowacyjna budowa nakładki, z linią cięcia ponad zenit dziąseł, pozwala na lepsze dopasowanie do zębów i bardziej skuteczne ich przesuwanie – tłumaczy lekarz. – Oczywiście ważny jest również materiał, z którego są produkowane, bo dzięki niemu mają możliwość optymalizacji pod kątem zatrzymywania naprężeń i przejrzystości, a jednocześnie pozostają odporne na plamy i pęknięcia. Ponadto są bezpieczne. testowane kliniczne i to co z pewnością docenią wszyscy, którzy z aparatami ortodontycznymi mieli już do czynienia - są wygodne w noszeniu.

Jak w przypadku każdej metody pacjent najpierw musi umówić się na wizytę. Podczas konsultacji z lekarzem stomatologiem, dowie się czy leczenie systemem nakładkowym ClearCorrect będzie odpowiednie do wady, którą posiada. – W przypadku braku przeciwwskazań, wykonujemy zdjęcie rentgenowskie, skan cyfrowy lub wycisk zębów i opracowujemy indywidualny plan leczenia – wyjaśnia doktor Szwajkiewicz. – Na podstawie powyższych zaleceń, ClearCorrect wykona specjalne nakładki, które pacjent odbierze w gabinecie. Aby zmaksymalizować skuteczność leczenia, bardzo ważne jest noszenie nakładek przynajmniej 22 godzinny dziennie, 7 dni w tygodniu. W zależności od potrzeby, nakładki wymienia się co tydzień, maksymalnie co 3 tygodnie. Konieczne są także wizyty kontrolne gabinecie stomatologicznym, co 2- 3 miesiące.

Plan leczenia w formie wizualizacji 3D, otrzymuje każdy pacjent. Jest on udostępniony w formacie PDF, dzięki czemu każdy może otworzyć go na swoim smartfonie bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Plan leczenia zawiera poszczególne etapy oraz oczekiwany efekt końcowy. – Czas leczenia jest kwestią indywidualną i zależy od rodzaju posiadanej wady zgryzu. W większości przypadków proces ten trwa kilka miesięcy, ale pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach – zapewnia na koniec doktor Szwajkiewicz.

 

Prestiż  
Kwiecień 2022