Nauka kluczem do spełniania marzeń

Michalina Rychłowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie na kierunku kosmetologia. Dzięki zdobytej tam wiedzy mogła urzeczywistnić marzenie o własnym biznesie. Wybrała kosmetologię z elementami wizażu oraz stylizacji i pod szyldem Zmalovana by Rychłowska profesjonalnie zajmuje się makijażem, stawiając na naturalność i podkreślając w urodzie swoich klientek to, co najpiękniejsze.

Autor

Aneta Dolega

Od kiedy chciałaś pracować w tym zawodzie?

Od dziecka lubiłam prace artystyczne, malowałam obrazy, byłam kreatywna. Przez lata z zapałem rozwijałam swój talent plastyczny. Jednak gdy wybierałam studia, nie do końca jeszcze wiedziałam, o czym marzę i czym chcę się zajmować w przyszłości. Wiedziałam jedynie, że pragnę uszczęśliwiać innych swoją pracą. Wybrałam WSIE ze względu na bogatą ofertę zajęć i dobrze wyposażone gabinety, które służą do ćwiczeń praktycznych, a w trakcie studiów wzięłam też udział w licznych szkoleniach, które pozwoliły mi zostać wizażystką.

Jak wyglądała nauka i przygotowywanie do zawodu?

Moja edukacja w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej była bardzo rozbudowana. Uczyłam się zarówno dokładnej anatomii, jak i takich przedmiotów jak filozofia. W czasie drugiego roku studiów nauka stała się bardziej sprofilowana, mieliśmy praktyczne zajęcia w kierunku kosmetologicznym i ćwiczenia laboratoryjne. Wszystkie przygotowały mnie dokładnie do zawodu i pokazały, czym jest piękno. Wykładowcy to ludzie pełni pasji – zarówno kadra naukowa, jak i osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Posiadają wiedzę praktyczną, która przygotowała mnie do zawodu kosmetologa. Właśnie trwa rekrutacja na Kosmetologię, którą z własnego doświadczenia polecam.

Czy dofinansowanie własnej działalności gospodarczej,

które otrzymałaś z projektu „Wsparcie na starcie”, pomogło Ci w realizacji zawodowych marzeń?

Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki dofinansowaniu spełniam marzenia. Uzyskana pomoc dodała mi skrzydeł, byłam w stanie zakupić wymarzone produkty do makijażu i stylizacji fryzur. Dzięki temu moje prace zyskały na jakości i technice wykonania. Dobre produkty do wizażu to podstawa, a dofinansowanie sprawiło, że mogłam bez ograniczeń planować rozwój swojej marki i spełniać oczekiwania klientek.

Co podoba Ci się najbardziej w tej profesji?

Kocham pracować z kobietami, pokazywać im ich piękne strony, o których zapomniały. Staram się malować naturalnie, aby moje klientki nie były przerysowane, uwydatniam ich naturalne piękno. Uwielbiam wyzwania: od makijaży okolicznościowych, po make-upy do sesji zdjęciowych. Współpracuję z fotografami, którzy mają podobne podejście do piękna kobiet. Wszystkim klientkom staram się dodać jak najwięcej pewności siebie.

Na uczelni nauczyłam się traktować każdego indywidualnie, ale korzystam też z wiedzy kosmetologicznej: jestem w stanie bez problemu określić rodzaj cery i dobrać np. podkład czy pielęgnację pod makijaż. Dodatkowo zawsze doradzam klientkom, co jest najzdrowsze dla ich skóry i co powinny używać, aby poprawić swój wygląd.

Jakie masz plany i marzenia zawodowe?

Mam głowę pełną pomysłów. Pragnę ciągle dawać radość kobietom i rozwijać się w kierunku stylistyki fryzur i makijażu.

Dla mnie ta praca to spełnienie marzeń, nigdy nie byłam tak szczęśliwa jak teraz, mogę spełniać się zawodowo i budować swoją firmę.

Dziękuję za rozmowę.

 

Prestiż  
Czerwiec 2022