Ciało warte zabiegu

Cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczała skóra… Nasze ciało, czy tego chcemy, czy nie, rządzi się swoimi prawami i potrzebuje uwagi i opieki. Prawidłowa dieta, regularna ćwiczenia, nawadnianie zmniejszają „niedoskonałości” i korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Świetnym uzupełnieniem tych dobrych nawyków są zabiegi na ciało, które proponuje nam współczesna medycyna estetyczna. Bezbolesne, nieinwazyjne, a do tego dające efekty i przeznaczone praktycznie dla każdego. O rodzajach zabiegów na ciało i ich zaletach rozmawiamy z dr n. med. Marcinem Wiśniowskim, specjalistą chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Autor

Aneta Dolega

Panie doktorze, zanim zapytam o konkretne zabiegi, proszę powiedzieć, na czym ogólnie polegają zabiegi na ciało? Czego należy się po nich spodziewać, a czego nie?

Zabiegi na ciało mają za zadanie poprawienie jakości i napięcia skóry, redukcję cellulitu, wzmocnienie mięśni, a czasami przywrócenie odpowiednich proporcji ciała poprzez modelowanie sylwetki. Żaden z nich nie zastąpi jednak zdrowego odżywiania czy regularnego ruchu.

Dla jakiego rodzaju problemów są przeznaczone i kiedy można z nich skorzystać?

W zależności od problemu, z jakim zgłasza się pacjent, możemy zaproponować różne rozwiązania. Od zabiegu relaksującego jak masaż Kobido, poprzez bardzo popularny zabieg z użyciem fali uderzeniowej Storz Medical, epilacji laserowej i cukrowej do liposukcji laserowej czy poprawy jakości skóry przy użyciu stymulatorów tkankowych. Najczęstszymi problemami, z jakimi zgłaszają się pacjentki to utrata napięcia i wiotkości skóry, cellulit oraz depozyty tkanki tłuszczowej. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się terapie łączone, a także racjonalna dieta i ruch.

Wspomniał Pan o stymulatorach tkankowych. Jakie mają zastosowanie w tej części medycyny estetycznej?

To preparaty, które podane do tkanki podskórnej, stymulują produkcje kolagenu, a co za tym idzie, poprawiają napięcie skóry. Jednym z najsilniejszych stymulatorów tkankowych stosowanych w medycynie estetycznej jest kwas polimlekowy.

Występuje on w preparacie Lanluma. W obrębie ciała stosujemy go przede wszystkim do poprawy napięcia skóry w obrębie ramion, brzucha, dekoltu, a także do odbudowy objętości w obrębie pośladków. Na efekty jego działania należy poczekać ok. 8-12 tygodni. Są one jednak bardzo naturalne i utrzymują się przez okres około 2-3 lat.

Fala uderzeniowa to jeden z bardzo dobrych zabiegów na ciało. Ma również zastosowanie prozdrowotne. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Ten zabieg cieszy się niezmiennie bardzo dużą popularnością. Fala uderzeniowa Storz Medical jest urządzeniem medycznym emitującym falę akustyczną. Fala, przenikając do tkanek, powoduje ich rozluźnienie, stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki tłuszczowej i łącznej, redukuje tkankę tłuszczową, a przede wszystkim rewelacyjnie niweluje cellulit w każdym stopniu zaawansowania. Taki zabieg może być połączony z terapią bandażami Arosha, aby jeszcze mocniej poprawić kondycję i napięcie skóry, a także jako zabieg uzupełniający po liposukcji laserowej. Fala uderzeniowa jest zabiegiem stosowanym od dawna w rehabilitacji o udowodnionym działaniu naprawczym. Najczęściej korzystają z niej pacjentki chcące poprawić wygląd pośladków, ud czy brzucha. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, po którym od razu można wrócić do codziennych aktywności. Poprzez stymulację mikrokrążenia skóra nabiera blasku, staje się gładka i elastyczna a napięcia mięśniowe znikają.

Dziękuję za rozmowę.

 

dr n. med. Marcin Wiśniowski specjalista chirurgii ogólnej, specjalista transplantologii klinicznej, międzynarodowy trener implantacji nici Silhouette Soft, trener w zakresie przeszczepiania komórek macierzystych, pochodzących z tkanki tłuszczowej, zastosowania kwasu, hialuronowego oraz biostymulatora tkankowego Ellanse.

Prestiż  
Czerwiec 2022