Aplikacja rowerowa Pomorza Zachodniego

Coraz więcej osób zaczyna korzystać w swych rowerowych wyprawach z elektronicznej nawigacji zamiast z tradycyjnej papierowej mapy. Od niedawna podróżowanie regionalnym miłośnikom „dwóch kółek” ułatwia aplikacja „Pomorze Zachodnie”. 

Autor

Prestiż

Pomysłodawcą aplikacji jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Na mapach tras m.in. oznaczono prawie 4 tysiące atrakcyjnych miejsc w regionie, które warto odwiedzić i zobaczyć np. zabytki, muzea, parki, miejsca sportowe, przystanie, plaże itp. W aplikacji szczegółowo opisano wszystkie trasy rowerowe Pomorza Zachodniego – ponad 1410 km. Do tego zawiera ona praktyczne informacje dotyczące rodzaju nawierzchni, sąsiedztwa drogi, dróg tymczasowych, tych w budowie, itp. Aplikacja wyposażona jest także w kilka podkładów mapowych do wyboru: traseo, terenowy i satelitarny, kalendarz wydarzeń na Pomorzu Zachodnim, encyklopedię przyrodniczą, panoramy wybranych miejsc, czytnik kodów QR, system zgłaszania usterek (wystarczy wykonać zdjęcie i podać opis) oraz proponowane wycieczki np. jak dojechać na Pol’and’Rock z Berlina, Szczecina, Koszalina, Wałcza, Kołobrzegu, Gorzowa itp. Dla trasy wokół Zalewu aplikacja została wyposażona m.in. w fotoretrospekcje – historyczne zdjęcie danego miejsca, modele zwierząt 3D – zaznaczone są siedliska zwierząt i można obejrzeć modele np: żurawia, kumaka nizinnego, bielika i innych ora w gry terenowe: w Czarnocinie, Nowym Warpnie i po Szczecinie.

„Apka” jest dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Działa w oparciu o mobilny system operacyjny Android (od wersji 8) oraz iOS (w wersjach od iOS 13). Od połowy czerwca dostępna jest w serwisie Google Play oraz AppStore.

Prestiż  
Lipiec 2022